• Grogorio Paltrinieri v roce 2015
  • Olympijské hry v Rio de Janeiru 2016
  • Mistrovství světa 2017 a 2019
  • Olympijské hry Tokio 2020 a další

Gregorio Paltrinieri se narodil 5. září 1994 v Carpi v provincii Modena jako syn Loreny, zaměstnankyně továrny na pletené zboží, a Luky, správce plaveckého bazénu v Novellaře. Od prvních měsíců svého života přicházel do styku s bazénem a již jako dítě byl vynikajícím plavcem: své první závodní závody absolvoval v šesti letech.

První soutěžní údery

Zpočátku se specializoval na prsařský styl, poté se kolem dvanácti let vzhledem ke svému fyzickému vývoji (v šestnácti letech už měřil 180 cm) přeorientoval na volný styl a specializoval se na dlouhé vzdálenosti (byl příliš hubený na rychlost). Zapsal se na střední školu Fanti v rodném městě (přestože neměl rád matematiku), v roce 2011 se zúčastnil mistrovství Evropy mládeže v srbském Bělehradě, kde získal bronz na 800 volný způsob časem 8'01''31 a zlato na 1500 volný způsob chronometrickým výkonem 15'12''16; kvalifikoval se na mistrovství světa v Šanghaji, ale neuspěl.se podaří dostat přes baterie.

Na mistrovství světa mládeže v peruánské Limě získal bronz v běhu na 800 (8'00''22) a stříbro v běhu na 1500 (15'15''02). Následující rok se utěšil vítězstvím v běhu na 1500 na mistrovství Evropy na krátké trati ve francouzském Chartres, kde dosáhl času 14'27''78.

Viz_také: Životopis Charlese Bukowského

Mistr Evropy

25. května 2012, dva měsíce poté, co se stal italským šampionem v běhu na 800 metrů, Gregorio Paltrinieri dobývá zlatá medaile na mistrovství Evropy v maďarském Debrecínu v závodě na 1500 volným stylem, kde porazil domácí šampiony Gerga Kise a Gergelyho Gyurtu; čas 14'48''92 mu umožnil kvalifikovat se na olympijské hry a byl novým rekordem šampionátu.

V téže disciplíně vystoupil na druhý stupínek v závodě na 800 volný způsob.

První olympiáda

V srpnu 2012 se poprvé zúčastnil olympijských her. Na pětikolovém závodě v Londýně obsadil v rozplavbách na 1500 volný způsob první místo s časem 14'50''11, což byl jeho druhý nejlepší výkon všech dob a čtvrtý kvalifikační čas do finále, kde neskončil výše než pátý.

Na konci roku 2012 Gregorio Paltrinieri se zúčastnil mistrovství světa v krátkém bazénu v tureckém Istanbulu, kde získal stříbrnou medaili na trati 1 500 za Dánem Madsem Glaesnerem. Ten byl však v červnu 2013 diskvalifikován za doping, a tak byl Paltrinieri zvolen duhový šampion .

V srpnu téhož roku se rodák z Carpi zúčastnil mistrovství světa v dálkovém plavání v Barceloně, kde získal bronzovou medaili na 1 500 metrů časem 14'45''37, což byl jeho nejlepší výkon v historii a italský rekord na této trati.

V roce 2014: vzestupy, pády a rekordy

V únoru 2014 Sportovní arbitrážní soud v Lausanne zrušil Glaesnerovu diskvalifikaci za doping (test provedený po závodě na 1500 metrů neodhalil pozitivní výsledek, ten byl naopak zaznamenán po závodě na 400 volný způsob, kde skončil bronzový) a přiznal mu zlatou medaili, kterou získal na mistrovství světa v Istanbulu: Gregorio byl tedy odsunut na druhé místo.

V roce 2014 ho na italském šampionátu porazil v běhu na 800 Gabriele Detti (Detti vytvořil evropský rekord na této trati), Paltrinieri si to vynahradil v běhu na 1500 metrů, kde časem 14'44''50 vytvořil nový italský rekord.

V srpnu téhož roku se zúčastnil mistrovství Evropy v Berlíně, kde ve finále, v němž skončil na prvním místě, vytvořil nový evropský rekord 14'39''93, čímž pokořil dosavadní rekord Rusa Jiřího Prilukova: stal se tak pátým plavcem, který se kdy dostal pod 14'40''00 na trati 1500 m. V téže disciplíně italský plavec vyhrál také zlatá medaile v závodě na 800 volným stylem.

Na konci roku, v prosinci, se stává mistr světa na mistrovství světa v katarském Dauhá v závodě na 1500 volný způsob v krátkém bazénu časem 14'16''10, což je zároveň druhý nejrychlejší čas na světě za rekordem Australana Granta Hacketta: tentokrát se nejedná o žádnou dopingovou diskvalifikaci.

Grogorio Paltrinieri v roce 2015

V srpnu 2015 se zúčastnil mistrovství světa v plavání v ruské Kazani: získal skvělou stříbrnou medaili na trati 800 m volný způsob. O několik dní později se stal mistrem světa na trati 1500 m, ve finále osiřel kvůli očekávanému. Sun Yang který se však kvůli blíže nespecifikovanému incidentu, k němuž došlo krátce předtím v zahřívacím bazénu, zřekl účasti - nedostavil se do bloků.

Na konci roku se zúčastnil mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu v izraelské Netanyi: získal zlato na trati 1500 volný způsob a vytvořil nový rekord v této disciplíně. světový rekord v čase 14'08''06; závod v italských barvách dokončil Luca Detti, který vybojoval stříbrnou medaili a skončil o 10 sekund za Gregoriem.

Viz_také: Životopis Juryho Chechiho

Olympijské hry v Rio de Janeiru 2016

Rok 2016 byl rokem olympijských her v brazilském Riu, které se konaly v srpnu. V květnu získal Gregorio zlatou medaili na mistrovství Evropy v plavání v Londýně, kde vytvořil nový evropský rekord (14:34,04); stříbro opět získal Gabriele Detti (jeho čas: 14:48,75).

Finále běhu na 1500 metrů na olympijských hrách v Riu v roce 2016 ovládli oba: Gregorio po závodě na hranici světového rekordu získal mimořádným způsobem svou první zlatou olympijskou medaili (Detti skončil třetí a získal v Riu svůj druhý bronz, po závodě na 400 sl).

Mistrovství světa 2017 a 2019

Na maďarském mistrovství světa se zúčastnil finále závodu na 800 sl. Tentokrát tam byl Sun Yang, ale nezazářil. Paltrinieri skončil třetí, za Polákem Wojciechem Wojdakem a svým tréninkovým (a spolubydlícím) kamarádem. Gabriele Detti který se stal mistrem světa.

O několik dní později potvrdil, že je králem na trati 1500 metrů, a získal zlato (Detti byl čtvrtý).

O několik týdnů později se zúčastnil univerziády v Tchaj-peji (Tchaj-wan) a potvrdil, že je králem dlouhých tratí i na univerziádě. Při této příležitosti porazil Ukrajince Romančuka, který ho v Budapešti zdržel, o 10 sekund.

Na mistrovství světa, které se konalo v roce 2019 v Jižní Koreji, závodil v bazénu i na otevřené vodě. Olympijskou průkazku pro olympijské hry v Tokiu 2020 získal díky 6. místu v závodě na 10 km na otevřené vodě; poté získal svou první světovou medaili v této disciplíně: stříbro ve smíšené štafetě. Mimořádný úspěch přišel se zlatou medailí na 800 volný způsob. Kromě toho, že bylsvé první světové zlato na této trati a Greg vytvořil nový evropský rekord.

Olympijské hry Tokio 2020 a další

Příští olympijské hry se konají v Japonsko na adrese 2021 Greg přijíždí v dobré kondici, nicméně několik měsíců před odjezdem se nakazí pandemickým virem. mononukleóza což ho donutilo na měsíc přestat.

Tak dlouhé období bez tréninku představuje pro jeho výsledky neznámý faktor. Přesto se usilovně snaží získat zpět svou formu.

V závodě na 800 sl dosáhl úspěchu, když vyhrál stříbro Poté, co v závodě na 1500 sl chyběl na stupních vítězů, se vrátil do soutěže v závodě na otevřené vody uplavat vzdálenost 10 km plavecký maraton: jen o několik dní později získal v napínavém závodě neuvěřitelnou novou medaili z bronz .

V srpnu, po skončení soutěží, oznámil svůj vztah s olympijským hráčem epee. Rossella Fiamingo .

Na mistrovství světa v Budapešť 2022 získal zlatou medaili v běhu na 1500 m, čímž se vrátil do světové špičky na této distanci. V následujících dnech získal další tři medaile:

• bronz ve smíšené štafetě 4x1500 na otevřené vodě
  • stříbro v běhu na 5 km
  • zlato na 10 km.

Zvědavost : společně s Maximilian Rosolino , Paltrinieri je jediným italským plavcem, který získal olympijskou medaili z jakéhokoli kovu (zlato, stříbro, bronz).

V srpnu 2022 se zúčastnil mistrovství Evropy v Mnichově, odkud si přivezl tři medaile: zlato na 800 volným stylem, stříbro na 1500 sl a zlato na 5 km na otevřené vodě.

Glenn Norton je ostřílený spisovatel a vášnivý znalec všeho, co souvisí s biografií, celebritami, uměním, kinem, ekonomikou, literaturou, módou, hudbou, politikou, náboženstvím, vědou, sportem, historií, televizí, slavnými lidmi, mýty a hvězdami. . S eklektickým rozsahem zájmů a neukojitelnou zvědavostí se Glenn vydal na svou spisovatelskou cestu, aby se o své znalosti a postřehy podělil s širokým publikem.Po vystudování žurnalistiky a komunikace si Glenn vypěstoval bystrý smysl pro detail a talent pro podmanivé vyprávění. Jeho styl psaní je známý svým informativním, ale poutavým tónem, bez námahy oživuje životy vlivných osobností a ponoří se do hlubin různých zajímavých témat. Prostřednictvím svých dobře prozkoumaných článků se Glenn snaží pobavit, vzdělávat a inspirovat čtenáře k prozkoumání bohaté tapisérie lidských úspěchů a kulturních fenoménů.Jako samozvaný cinefil a literární nadšenec má Glenn neskutečnou schopnost analyzovat a kontextualizovat dopad umění na společnost. Zkoumá souhru mezi kreativitou, politikou a společenskými normami a dešifruje, jak tyto prvky utvářejí naše kolektivní vědomí. Jeho kritická analýza filmů, knih a dalších uměleckých projevů nabízí čtenářům nový pohled a vybízí je k hlubšímu zamyšlení nad světem umění.Glennovo podmanivé psaní přesahuje hraniceoblasti kultury a současného dění. S živým zájmem o ekonomii se Glenn ponoří do vnitřního fungování finančních systémů a socioekonomických trendů. Jeho články rozdělují složité koncepty na stravitelné kousky a umožňují čtenářům dešifrovat síly, které utvářejí naši globální ekonomiku.Díky široké touze po vědomostech činí Glennovy rozmanité oblasti odborných znalostí jeho blog na jednom místě pro každého, kdo hledá ucelený pohled na nesčetné množství témat. Ať už zkoumáte životy ikonických celebrit, odhalujete tajemství starověkých mýtů nebo pitváte dopad vědy na náš každodenní život, Glenn Norton je vaším oblíbeným spisovatelem, který vás provede rozlehlou krajinou lidské historie, kultury a úspěchů. .