• 2016 m.
  • Po sužalojimo
  • 2019 m.: Europos uždarų patalpų čempionas
  • 2021 m. - olimpinis čempionas

Gianmarco Tamberi gimė 1992 m. birželio 1 d. Civitanova Marche, Marco Tamberi, buvusio šuolininko į aukštį ir 1980 m. Maskvos olimpinių žaidynių finalininko, sūnus ir Gianluca Tamberi (tapusio Italijos jaunimo ieties metimo rekordininku, o vėliau aktoriumi) brolis. šuolis į aukštį Jaunystėje atsidavęs krepšiniui (kai žaidė "Stamura Ancona" komandoje, buvo laikomas perspektyviu gynėju), 2009 m. jis pasiekė 2,07 m rekordą, kurį kitais metais, birželio 6 d. Florencijoje, pagerino iki 2,14 m; 2011 m., būdamas vos devyniolikos metų, pasiekė asmeninį rekordą ir Europos jaunių čempionate iškovojo bronzos medalį - 2,25 m.Taline, Estijoje.

Garsioji Gianmarco Tamberi barzda

2011 m. Gianmarco Tamberi Jis pradėjo skusti tik vieną barzdos pusę - šios iniciatyvos ėmėsi po to, kai pirmą kartą pagerino savo asmeninį rekordą 11 cm. Kitais metais jis dalyvavo Europos čempionate Helsinkyje ir užėmė penktąją vietą, išvydęs 2,24 m (aukso medalį iškovojo britas Robbie Grabarzas, išvydęs 2,31 m).

Tais pačiais metais jis gerokai pagerino savo asmeninį rekordą ir Italijos čempionate Briksene/Bressanonėje nušoko 2,31 m: tai buvo trečias geriausias Italijos istorijoje rezultatas, vos dviem centimetrais atsilikęs nuo Marcello Benvenuti pasiekto 2,33 m, todėl jis galėjo pretenduoti į mažiausias A Londono olimpinėse žaidynėse, kuriose jis nepaliko savo pėdsako.

2013 m. jis dalyvavo Viduržemio jūros regiono žaidynėse, vykusiose Mersine (Turkija), tačiau užėmė tik šeštąją vietą, nusivylęs 2,21 m ir padaręs tris klaidas - 2,24 m. Europos iki 23 metų čempionate Markės sportininkas dėl fizinių problemų taip pat turėjo per daug sunkumų - 2,17 m.

Naujas Italijos rekordas

2015 m. (tais pačiais metais jis dalyvavo pasaulio čempionate Pekine ir užėmė aštuntąją vietą) Gianmarco Tamberi, jau pagerinęs Marcello Benvenuti nacionalinį rekordą, nušokęs 2,34 m (rekordas priklausė kartu su Marco Fassinotti), tapo Italijos šuolio į aukštį rekordininku: Eberštate (Vokietija) jis iš pradžių trečiuoju bandymu nušoko 2,35 m, o vėliau trečiuoju bandymu - net 2,37 m.pirma.

Rekordas buvo pagerintas 2016 m. vasario 13 d., nors ir uždaroje patalpoje, Hustopece (Čekija) nušokus 2,38 m. Tų pačių metų kovo 6 d. Gianmarco laimėjo Italijos absoliutų čempionatą Ankonoje, nušokęs 2,36 m - geriausią kada nors Italijoje pasiektą italo rezultatą.

Pasaulio uždarų patalpų čempionas

Po kelių dienų jis tampa pasaulio uždarų patalpų čempionas pasaulio čempionate Portlande iškovojo aukso medalį, vėl įveikęs 2,36 m: paskutinį kartą Italijos lengvosios atletikos rinktinė pasaulio aukso medalį iškovojo prieš trylika metų (2003 m. Paryžiuje, Giuseppe Gibilisco, šuolis su kartimi).

Kitą mėnesį kai kurie jo pasisakymai (iš tikrųjų komentaras, paliktas socialiniame tinkle "Facebook") sukėlė sąmyšį, kai jis pavadino gėdingu Alexo Schwazerio, Pietų Tirolio maratonininko, 2012 m. sustabdyto dėl dopingo vartojimo ir grįžusio į varžybas po ketverių metų diskvalifikacijos, sugrįžimą į varžybas.

2016 m.

Liepos mėnesį Amsterdame vykusiame Europos čempionate Gianmarco Tamberi iškovojo istorinį aukso medalį, nušokęs 2 metrus ir 32 centimetrus. Po kelių dienų jis dalyvavo Monte Karlo susitikime, kur pasiekė naują Italijos rekordą - 2 metrus ir 39 centimetrus. Tąkart jis, deja, rimtai susižeidė čiurnos raiščius: dėl šio įvykio praleido Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.Rugpjūčio mėn.

Po sužalojimo

2017 m. pasaulio lengvosios atletikos čempionate atrankoje jis nušoko 2,29 m, tačiau nepateko į finalą ir užėmė 13-ąją vietą. 2018 m. rugpjūčio 26 d. Eberštate (Vokietija) vykusiame tarptautiniame šuolių į aukštį susitikime Tamberi nušoko 2,33 m ir užėmė antrąją vietą, nusileidęs australui Brandonui Starcui (2,36 m, nacionalinis rekordas) iraplenkė baltarusį Maksimą Nedasekau ir bahamietį Donaldą Thomasą (2,27 m).

2019 m.: Europos uždarų patalpų čempionas

2019 m. vasario 15 d. Italijos uždarų patalpų absoliučiame čempionate Ankonoje jis nugalėjo nušokęs 2,32 m. Po kelių dienų, 2019 m. kovo 2 d., Europos uždarų patalpų čempionate Glazge jis iškovojo auksą nušokęs 2,32 m ir tapo pirmuoju italu, laimėjusiu auksą šuolio į aukštį rungtyje šioje disciplinoje.

Taip pat žr: Sabrina Ferilli, biografija: karjera, asmeninis gyvenimas ir nuotraukos

2021 m. - olimpinis čempionas

Pagaliau atėjo Tokijo olimpinės žaidynės ir Gianmarco varžybose nepraleido nė vieno šuolio iki 2,37 m. Jis laimėjo istorinį ir pelnytą aukso medalį, susilyginęs su Kataro atletu Mutazu Essa Barshimu.

Taip pat žr: Giorgia Venturini biografija, gyvenimo aprašymas ir asmeninis gyvenimas. Kas yra Giorgia Venturini

2022 m. rugpjūtį jis taip pat iškovojo auksą Europos čempionate Miunchene, nušokęs 2,30 m.

Glennas Nortonas yra patyręs rašytojas ir aistringas visų dalykų, susijusių su biografija, įžymybėmis, menu, kinu, ekonomika, literatūra, mada, muzika, politika, religija, mokslu, sportu, istorija, televizija, žinomais žmonėmis, mitais ir žvaigždėmis, žinovas. . Turėdamas eklektišką pomėgių spektrą ir nepasotinamą smalsumą, Glennas pradėjo savo rašymo kelionę, kad pasidalintų savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija.Žurnalistiką ir komunikaciją studijavęs Glennas išsiugdė atidų žvilgsnį į smulkmenas ir įtaigų pasakojimą. Jo rašymo stilius yra žinomas dėl savo informatyvaus, tačiau patrauklaus tono, be vargo atgaivinantis įtakingų veikėjų gyvenimus ir gilinantis į įvairių intriguojančių temų gelmes. Savo gerai ištirtais straipsniais Glennas siekia linksminti, šviesti ir įkvėpti skaitytojus tyrinėti turtingą žmonių pasiekimų ir kultūros reiškinių gobeleną.Kaip save vadinantis sinefilu ir literatūros entuziastu, Glennas turi nuostabų sugebėjimą analizuoti ir kontekstualizuoti meno poveikį visuomenei. Jis tyrinėja kūrybiškumo, politikos ir visuomenės normų sąveiką, iššifruodamas, kaip šie elementai formuoja mūsų kolektyvinę sąmonę. Jo kritinė filmų, knygų ir kitų meninių raiškų analizė atveria skaitytojams naują požiūrį ir kviečia giliau susimąstyti apie meno pasaulį.Glenno žavūs raštai apima ne tikkultūros ir aktualijų sferos. Labai domisi ekonomika, Glennas gilinasi į vidinę finansų sistemų veiklą ir socialines bei ekonomines tendencijas. Jo straipsniuose sudėtingos sąvokos suskaidomos į lengvai suprantamas dalis, suteikiant skaitytojams galimybę iššifruoti jėgas, formuojančias mūsų pasaulinę ekonomiką.Turėdamas didelį žinių troškimą, Glenno įvairios kompetencijos sritys daro jo tinklaraštį tiesiogine vieta visiems, ieškantiems išsamių įžvalgų apie daugybę temų. Nesvarbu, ar tyrinėjate ikoniškų įžymybių gyvenimus, atskleidžiate senovės mitų paslaptis, ar tyrinėjate mokslo poveikį kasdieniam gyvenimui, Glennas Nortonas yra jūsų rašytojas, vedantis per didžiulį žmonijos istorijos, kultūros ir pasiekimų kraštovaizdį. .