• V letu 2016
  • Po poškodbi
  • 2019: evropski dvoranski prvak
  • 2021: olimpijski prvak

Gianmarco Tamberi se je rodil 1. junija 1992 v Civitanovi Marke, sin Marca Tamberija, nekdanjega skakalca v višino in finalista olimpijskih iger v Moskvi leta 1980, ter brat Gianluce Tamberija (ki je postal italijanski mladinski rekorder v metu kopja in pozneje igralec). postal je atlet, specializiran za skok v višino Potem ko se je kot mladenič posvetil košarki (ko je igral za Stamuro Ancono, je veljal za zelo perspektivnega branilca), je leta 2009 postavil rekord 2,07 m, ki ga je naslednje leto, 6. junija v Firencah, izboljšal na 2,14 m; leta 2011 je pri komaj devetnajstih letih postavil osebni rekord in z 2,25 m osvojil bronasto medaljo na evropskem prvenstvu za mlajše člane.iz Talina v Estoniji.

Slavna brada Gianmarca Tamberija

Leta 2011 je Gianmarco Tamberi Začel si je brit samo eno stran brade, kar je storil po tem, ko je ob prvem poskusu izboljšal svoj osebni rekord za 11 cm. Naslednje leto se je udeležil evropskega prvenstva v Helsinkih, kjer je z 2,24 m zasedel peto mesto (zlato medaljo je osvojil Britanec Robbie Grabarz z 2,31 m).

Istega leta je na italijanskem prvenstvu v Brixnu/Bressanonu bistveno izboljšal svoj osebni rekord in skočil 2,31 m: to je bil tretji najboljši italijanski dosežek v zgodovini, le dva centimetra za 2,33 m Marcella Benvenutija, kar mu je omogočilo kvalifikacije z najmanjši A na olimpijskih igrah v Londonu, kjer pa ni pustil pečata.

Leta 2013 se je udeležil sredozemskih iger v turškem Mersinu, ki jih je končal šele na šestem mestu s porazno mero 2,21 m in tremi napakami pri 2,24 m. Tudi na evropskem prvenstvu do 23 let je imel atlet iz Marche zaradi fizičnih težav nekaj preveč težav, saj je končal pri 2,17 m.

Nov italijanski rekord

Leta 2015 (v letu, ko se je udeležil svetovnega prvenstva v Pekingu in zasedel osmo mesto) je Gianmarco Tamberi, potem ko je s skokom na 2,34 m že izboljšal državni rekord Marcella Benvenutija (rekord, ki ga je imel skupaj z Marcom Fassinottijem), postal italijanski rekorder v skoku v višino: v Eberstadtu v Nemčiji je najprej v tretjem poskusu preskočil 2,35 m in nato v tretjem poskusu celo 2,37 m.prvi.

Rekord je izboljšal 13. februarja 2016, čeprav v dvorani, ko je v Hustopečah na Češkem skočil 2,38 m. Gianmarco je 6. marca istega leta zmagal na absolutnem italijanskem prvenstvu v Anconi, ko je skočil 2,36 m, kar je najboljša italijanska znamka, ki jo je kdajkoli dosegel v Italiji.

Svetovni dvoranski prvak

Nekaj dni pozneje postane svetovni dvoranski prvak na svetovnem prvenstvu v Portlandu je osvojil zlato medaljo z rezultatom 2,36 m: italijanska atletika je nazadnje osvojila zlato medaljo na svetovnem prvenstvu pred trinajstimi leti (Pariz 2003, Giuseppe Gibilisco v skoku s palico).

Naslednji mesec je nekaj njegovih izjav (pravzaprav komentar na Facebooku) povzročilo razburjenje, ko je kot sramotno označil vrnitev Alexa Schwazerja, južnotirolskega maratonca, ki so ga leta 2012 ustavili zaradi dopinga in se je po štirih letih diskvalifikacije vrnil na tekmovanja.

Poglej tudi: Margaret Mazzantini, biografija: življenje, knjige in kariera

V letu 2016

Julija je Gianmarco Tamberi na evropskem prvenstvu v Amsterdamu osvojil zgodovinsko zlato medaljo, ko je preskočil 2 metra in 32 centimetrov. Nekaj dni pozneje je tekmoval na mitingu v Monte Carlu, kjer je postavil nov italijanski rekord: 2 metra in 39 centimetrov. Ob tej priložnosti si je žal resno poškodoval gleženjske vezi: zaradi tega dogodka je izpustil olimpijske igre v Rio deavgust.

Po poškodbi

Na svetovnem prvenstvu v atletiki leta 2017 je v kvalifikacijah preskočil 2,29 m, vendar se ni uvrstil v finale in zasedel 13. mesto. 26. avgusta 2018 je Tamberi na mednarodnem mitingu v skoku v višino v Eberstadtu v Nemčiji preskočil 2,33 m in zasedel drugo mesto za Avstralcema Brandonom Starcom (2,36 m, državni rekord) inpred Belorusom Maksimom Nedasekau in Bahamčanom Donaldom Thomasom (2,27 m).

2019: evropski dvoranski prvak

15. februarja 2019 je na italijanskem dvoranskem absolutnem prvenstvu v Anconi zmagal s skokom 2,32 m. Nekaj dni pozneje je na evropskem dvoranskem prvenstvu v Glasgowu, 2. marca 2019, osvojil zlato s skokom, dolgim 2,32 m, in postal prvi Italijan, ki je v tej disciplini osvojil zlato v skoku v višino.

2021: olimpijski prvak

Olimpijske igre v Tokiu so končno prišle in Gianmarco na tekmovanju ni izpustil niti enega skoka do 2,37 m. Osvojil je zgodovinsko in zasluženo zlato medaljo, izenačen s katarskim atletom Mutazom Esso Barshimom.

Poglej tudi: Biografija Isaaca Newtona

Avgusta 2022 je na evropskem prvenstvu v Münchnu s skokom 2,30 metra osvojil zlato.

Glenn Norton je izkušen pisatelj in strasten poznavalec vsega, kar je povezano z biografijo, zvezdniki, umetnostjo, kinematografijo, ekonomijo, literaturo, modo, glasbo, politiko, vero, znanostjo, športom, zgodovino, televizijo, slavnimi ljudmi, miti in zvezdami . Z eklektično paleto zanimanj in nenasitno radovednostjo se je Glenn podal na svojo pisateljsko pot, da bi svoje znanje in spoznanja delil s širokim občinstvom.Po študiju novinarstva in komunikacij je Glenn razvil ostro oko za podrobnosti in smisel za očarljivo pripovedovanje. Njegov slog pisanja je znan po informativnem, a privlačnem tonu, ki brez truda oživlja življenja vplivnih osebnosti in se poglablja v globine različnih intrigantnih tem. Glenn želi s svojimi dobro raziskanimi članki zabavati, izobraževati in navdihovati bralce, da raziščejo bogato tapiserijo človeških dosežkov in kulturnih pojavov.Kot samooklicani cinefil in literarni navdušenec ima Glenn neverjetno sposobnost analiziranja in kontekstualiziranja vpliva umetnosti na družbo. Raziskuje medsebojno delovanje med ustvarjalnostjo, politiko in družbenimi normami ter razlaga, kako ti elementi oblikujejo našo kolektivno zavest. Njegova kritična analiza filmov, knjig in drugih umetniških izrazov ponuja bralcem svež pogled in jih vabi k globljemu razmišljanju o svetu umetnosti.Glennovo očarljivo pisanje sega onkrajpodročja kulture in aktualnih zadev. Z velikim zanimanjem za ekonomijo se Glenn poglablja v notranje delovanje finančnih sistemov in družbeno-ekonomskih trendov. Njegovi članki razčlenjujejo zapletene koncepte na prebavljive dele, kar bralcem omogoča, da razvozlajo sile, ki oblikujejo naše globalno gospodarstvo.Zaradi velikega apetita po znanju je Glennov blog zaradi raznolikih področij strokovnega znanja popolna destinacija za vse, ki iščejo celovit vpogled v nešteto tem. Ne glede na to, ali gre za raziskovanje življenj slavnih zvezdnikov, razkrivanje skrivnosti starodavnih mitov ali seciranje vpliva znanosti na naše vsakdanje življenje, je Glenn Norton vaš najljubši pisec, ki vas vodi skozi ogromno pokrajino človeške zgodovine, kulture in dosežkov. .