Биографија на Константин Витаљано

 Биографија на Константин Витаљано

Glenn Norton

Биографија • Индуцирани феномени

Costantino Vitagliano, познат во светот на забавата поедноставно како Костантино, е роден на 10 јуни 1974 година во Calvairate, град во предградието на Милано; таткото е поранешен чувар, додека мајката Росина е консиерж, и двајцата се по потекло од Авелино. Сметан од многумина за типичен експонент на ѓубре ТВ, тој стана добро познато лице во светот на забавата (а во исто време и еден од протагонистите на озборувањата) по неговото учество во 2003 година во „Мажи и жени“, попладневно ТВ шоу на Канале 5, под диригентство и дизајн на Марија Де Филипи.

Пред да биде лансиран неговиот имиџ од катодната цевка, тој работел како шанкер, кубист, стриптизер, ТВ камериер (за локалната ломбардска мрежа Антена 3), пејач и модел за Версаче и Армани.

Како дел од преносот „Мажи и жени“ - во механизам кој се однесува на слично и многу популарно американско реално шоу насловено „The Bachelor“ - Костантино треба да избере еден од триесетте додворувачи за своја девојка: На тој начин анонимната Алесандра Пјерели станува негова свршеница, а медиумскиот извештај во текот на 2004 година го следи целата нација како вистинско реално шоу.

Исто така види: Биографија на Густав Климт

Преголемата изложеност на нивните ликови на екраните, поради сеприсутноста во програмите на Марија Де Филипи и нејзиниот сопруг Маурицио Костанзо, сеглавен фактор кој придонесува за создавање на медиумскиот феномен.

Популарната програма „Striscia la Notizia“ ќе ги разоткрие Алесандра Пјерели и Костантино Витаљано, демонстрирајќи колку лажна би била нивната љубовна приказна.

Во меѓувреме, тој позира гол за календар, учествува во реклами, па дури и објавува автобиографија. Нејзината основна дејност е да учествува во вечери во дискотеки и провинциски клубови.

Во 2005 година, со Даниеле Интерранте (уште еден лик роден на ТВ во манирот на Константин) и Алесандра Пјерели, го сними филмот „Премногу убаво“, напишан од Маурицио Костанцо: филмот беше незапирливо скратен од критичарите, како и од благајните, за непостоечкото сценарио и лошите изведби на актерите.

Тој потоа игра мала улога во мини серијата „Се омажив за фудбалер“ (2005 година, од Стефано Солима) во која се игра самиот себе. Конечно, тој е во екипата на „Вита Смералда“ (2006), филм на Џери Кала кој не доживеа никаков успех.

Во 2006 година Костантино беше ангажиран да биде еден од дописниците на историскиот пренос „Странамор“. Следната година го имаше своето деби како актер во фото-романи.

Исто така види: Биографија на Матео Беретини: историја, приватен живот и куриозитети

Во 2015 година (9 септември) стана татко на Ајла, родена од врската со швајцарскиот модел Елиса Маријани .

Една година подоцна Костатино Витаљано е меѓупротагонисти на Canale 5 од едицијата Big Brother Vip . Меѓу конкурентите во предизвикот е и Андреа Даманте, како него во минатото трониста на „Мажи и жени“.

Glenn Norton

Глен Нортон е искусен писател и страстен познавач на сите работи поврзани со биографија, познати личности, уметност, кино, економија, литература, мода, музика, политика, религија, наука, спорт, историја, телевизија, познати личности, митови и ѕвезди . Со еклектичен опсег на интереси и ненаситна љубопитност, Глен го започна своето пишување патување за да го сподели своето знаење и согледувања со широката публика.Студирајќи новинарство и комуникации, Глен разви остро око за детали и вештина за волшебно раскажување приказни. Неговиот стил на пишување е познат по неговиот информативен, но привлечен тон, без напор оживувајќи ги животите на влијателните личности и истражувајќи во длабочините на различни интригантни теми. Преку неговите добро истражени статии, Глен има за цел да ги забавува, едуцира и инспирира читателите да ја истражат богатата таписерија на човечки достигнувања и културни феномени.Како самопрогласен кинефил и љубител на литературата, Глен има неверојатна способност да го анализира и контекстуализира влијанието на уметноста врз општеството. Тој ја истражува интеракцијата помеѓу креативноста, политиката и општествените норми, дешифрирајќи како овие елементи ја обликуваат нашата колективна свест. Неговата критичка анализа на филмови, книги и други уметнички изрази им нуди на читателите нова перспектива и ги повикува да размислуваат подлабоко за светот на уметноста.Волшебното пишување на Глен се протега надвор одсфери на културата и тековните работи. Со голем интерес за економијата, Глен истражува во внатрешните работи на финансиските системи и социо-економските трендови. Неговите написи ги разложуваат сложените концепти на сварливи делови, давајќи им можност на читателите да ги дешифрираат силите што ја обликуваат нашата глобална економија.Со широк апетит за знаење, различните области на експертиза на Глен го прават неговиот блог единствена дестинација за секој што бара добро заокружен увид во огромен број теми. Без разлика дали станува збор за истражување на животите на иконите познати личности, откривање на мистериите на античките митови или расчленување на влијанието на науката врз нашиот секојдневен живот, Глен Нортон е вашиот писател кој ќе ве води низ огромниот пејзаж на човечката историја, култура и достигнувања. .