Biografia e Carmen Electra

 Biografia e Carmen Electra

Glenn Norton

Biografia • Elektrizuese ...Bukuroshja

Tara Leigh Patrick, alias Carmen Electra (emri i shpikur dhe i shaluar nga e para nga një prej pigmalionëve të saj, d.m.th. Princi gjithmonë kapriçioz), lindi më 20 prill 1972 në White Oak, Ohio. Vajzë e zgjuar dhe aspak e turpshme, shumë shpejt vë re bukurinë shpërthyese të trupit të saj, mjet që nuk do të ngurrojë ta shfrytëzojë për të bërë karrierë. Për shembull, nudot e saj për Playboy ose pjesëmarrja e saj në serialin televiziv Bay Watch janë bërë të famshme, një koncentrat i vërtetë i bukurosheve të banjës.

Nuk ka asgjë të sigurt për këtë, por përflitet se ai ka kryer marrëdhënien e parë seksuale në një moshë jo afër adoleshencës. Ndaj një personazh tejet i lirë dhe i pafrenuar, që kur ka hyrë në moshën e arsyes është përpjekur gjithmonë të jetë pjesë e botës së argëtimit, deri në “pagëzimin” e Princit, i cili i vuri edhe pseudonimin me të cilin njihet tashmë në të gjithë botën. bota, bota.

Sidoqoftë, Carmen ka vënë edhe të sajën, siç thonë ata, duke bërë përpjekje për të mësuar kërcimin, aktrimin dhe çdo gjë tjetër që mund t'i duhet një artisti i plotë. Që në moshën 9-vjeçare ajo ishte aplikuar seriozisht për këtë qëllim, duke ndjekur shkollën prestigjioze për Artet Kreative dhe Skenike. Por midis thirrjeve të tij të ndryshme, është mbi të gjitha ajo e këndimit që duket se shfaqet: prandaj ai fillon tëmësoni më shumë rreth kësaj disipline duke marrë mësime të rregullta të këndimit.

Në moshën pesëmbëdhjetë vjeç ai vendos të shpërngulet në Minneapolis (qyteti i Princit!), për të provuar fatin; ndërkohë, ajo ia del mbanë si një modele anonime për një atelie mode dhe jeton me motrën e saj në një apartament të përbashkët të paspecifikuar.

Shiko gjithashtu: Biografia e Amy Adams

Katër vjet Carmen e bukur mbërrin në universin magmatik të Los Anxhelosit dhe këtu ndodh transformimi. Njihuni me Prince, në atë kohë që synonte të bënte xhiron e botës me mega-show të populluar nga femra të bukura, shumë prej të cilave të nisura prej tij, dhe përveç emrit, gjeniu nga Minneapolis i ndryshon edhe jetën. Në horizont fillon të marrë formë ajo që ka qenë gjithmonë ëndrra e saj, të njihet në rrugë, të mos kalojë pa u vënë re. Madje, ai arrin deri aty sa të regjistrojë një album, kënga e paharrueshme e të cilit (nga e cila është marrë edhe një videoklip) është "Go-Go Dancer".

Suksesi vazhdon mes muzikës dhe shfaqjeve, derisa "Baywatch" troket në derën e saj dhe zë vendin e Pamela Anderson në ekipin e Mitch Buchannon (David Hasselhoff), në serialin e suksesshëm televiziv.

Pas së cilës Carmen bëhet dëshmitarja e birrës Budweiser, për të zbritur më pas në ekranin e madh me "Scary Movie", një film i çmendur me sfond adoleshentësh që synon të imitojë klishetë e filmave horror. Ndër të tjera, në atëperiudha Carmen fejohet dhe më pas martohet me basketbollistin me fat Dennis Rodman. Një marrëdhënie që, si të gjitha marrëdhëniet magjepsëse që respektojnë veten, sigurisht që nuk është e qetë dhe paqësore.

Në të vërtetë, e arrestuar së fundmi me burrin e saj për një sherr në një hotel, të dy shpesh ofruan një shfaqje jo tamam emocionuese. Të pashmangshme atëherë thashethemet e shumta për një divorc të mundshëm. Pavarësisht gjithë kësaj, me sa duket çifti ende i mban mirë sulmet e kohës dhe thashethemeve, duke u portretizuar në qëndrime dashurie ashtu si dy pëllumba të dashuruar.

Shiko gjithashtu: Biografia e Lady Gaga

Para Rodman, Carmen ishte e lidhur për fat të mirë me Tommy Lee, bateristin e dhunshëm dhe me tatuazhe të Motley Crue. Ai që u bë i famshëm mbi të gjitha për marrëdhënien e zjarrtë me Pamela Anderson, për të qenë të qartë, edhe një roje shpëtimi i Baywatch. Nuk dihet nëse mes të dyve ka gjak të mirë.

Në nëntor 2003, Carmen Electra u martua me kitaristin Dave Navarro (Janes Addiction, Red Hot Chili Peppers). Vitin e ardhshëm ne e admiruam atë në "Starsky & amp; Hutch" (me Ben Stiller dhe Owen Wilson).

Glenn Norton

Glenn Norton është një shkrimtar me përvojë dhe një njohës i pasionuar i të gjitha gjërave që lidhen me biografinë, të famshmit, artin, kinemanë, ekonominë, letërsinë, modën, muzikën, politikën, fenë, shkencën, sportin, historinë, televizionin, njerëzit e famshëm, mitet dhe yjet. . Me një gamë eklektike interesash dhe një kuriozitet të pangopur, Glenn filloi udhëtimin e tij të shkrimit për të ndarë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë.Pasi kishte studiuar gazetari dhe komunikim, Glenn zhvilloi një sy të mprehtë për detaje dhe një aftësi për të treguar histori magjepsëse. Stili i tij i të shkruarit është i njohur për tonin e tij informues, por tërheqës, duke sjellë pa mundim jetën e figurave me ndikim dhe duke u thelluar në thellësi të temave të ndryshme intriguese. Nëpërmjet artikujve të tij të hulumtuar mirë, Glenn synon të argëtojë, edukojë dhe frymëzojë lexuesit për të eksploruar tapiceri të pasur të arritjeve njerëzore dhe fenomeneve kulturore.Si një kinefil i vetëshpallur dhe entuziast i letërsisë, Glenn ka një aftësi të çuditshme për të analizuar dhe kontekstualizuar ndikimin e artit në shoqëri. Ai eksploron ndërveprimin midis krijimtarisë, politikës dhe normave shoqërore, duke deshifruar se si këta elementë formojnë ndërgjegjen tonë kolektive. Analiza e tij kritike e filmave, librave dhe shprehjeve të tjera artistike u ofron lexuesve një këndvështrim të freskët dhe i fton ata të mendojnë më thellë për botën e artit.Shkrimi magjepsës i Glenn shtrihet përtejsferat e kulturës dhe çështjeve aktuale. Me një interes të madh në ekonomi, Glenn thellohet në funksionimin e brendshëm të sistemeve financiare dhe tendencave socio-ekonomike. Artikujt e tij zbërthejnë konceptet komplekse në pjesë të tretshme, duke i fuqizuar lexuesit të deshifrojnë forcat që formojnë ekonominë tonë globale.Me një oreks të gjerë për njohuri, fushat e ndryshme të ekspertizës së Glenn-it e bëjnë blogun e tij një destinacion të vetëm për këdo që kërkon njohuri të plota në një mori temash. Pavarësisht nëse është duke eksploruar jetët e të famshëmve ikonë, duke zbuluar misteret e miteve të lashta ose duke zbërthyer ndikimin e shkencës në jetën tonë të përditshme, Glenn Norton është shkrimtari juaj i preferuar, duke ju udhëhequr nëpër peizazhin e gjerë të historisë, kulturës dhe arritjeve njerëzore. .