Marco Ferri, biografi

 Marco Ferri, biografi

Glenn Norton

Biografia

  • Disa numra
  • Marco Ferri në internet

Marco Ferri ka lindur më 28 prill 1988, nën shenjën e zodiakut të Demi, djali i futbollistit Riccardo Ferri , ish kolona mbrojtëse e Interit dhe e kombëtares. Si djalë ai përpiqet të ndjekë hapat e babait të tij, duke tentuar një karrierë në futboll, por shpejt e braktis për t'u përqëndruar në biznesin e shfaqjes.

Fatkeqësisht nuk i kam trashëguar këmbët nga babai im. Por sigurisht duke qenë krenar, kokëfortë dhe ambicioz.

Duke u bërë model, në vitin 2008 ai mori pjesë si kërkues në "Burra dhe gra", një transmetim Canale 5 i prezantuar nga Maria De Filippi , me synimin për të pushtuar zemrat e Natalia Angelini dhe Francesca Mari.

Shiko gjithashtu: Biografia e Rula Jebreal Presioni i fronit sigurisht që është i rëndësishëm, por njeriu duhet të dijë ta menaxhojë atë me personalitetin e tij dhe të dijë të njohë provokimet në mënyrë inteligjente.

Debutimi në televizion, megjithatë , rezulton të jetë zhgënjyes, dhe kështu Marco Ferri përqendrohet në studimet e tij, duke u diplomuar në Universitetin e Gjuhëve dhe Komunikimit Iulm në Milano në Marketing Ndërkombëtar . Pasi ka fituar një bursë në Londër, ajo vazhdon të modelojë dhe bëhet një ndikuese sociale .

Ndërkohë ai është i lidhur në mënyrë romantike me Lisandra Silva , e njohur për publikun e gjerë për rolin e Nënës Natyrë në programin eKanali 5 "Ciao Darwin", por historia nuk shkon mirë.

Në fillim të vitit 2017 ka marrë pjesë në edicionin spanjoll të Big Brother Vip . Në janar 2018 Marco Ferri iu bashkua kastit të konkurrentëve të "Isola dei Famosi", një reality show i transmetuar në Canale 5, përkrah - ndër të tjera - ish-konkurrentit të "Big Brother" Filippo Nardi (2001, botimi i dytë italian) dhe aktorja Nadia Rinaldi.

Shiko gjithashtu: Biografia e Morgan Freeman

Disa numra

Marco Ferri është 1.90 metra i gjatë, beli i tij është 79 centimetra. Ai ka sy të gjelbër dhe mban këpucë të madhësisë 43.

Marco Ferri në ueb

Më poshtë janë adresat URL ku mund ta ndiqni.

  • Uebsajti zyrtar: www.marcoferrioficial.com
  • Facebook: facebook.com/Oficial.MarcoFerri
  • Twitter: twitter.com/marcoferritv
  • Instagram: instagram.com/marcoferri5

Glenn Norton

Glenn Norton është një shkrimtar me përvojë dhe një njohës i pasionuar i të gjitha gjërave që lidhen me biografinë, të famshmit, artin, kinemanë, ekonominë, letërsinë, modën, muzikën, politikën, fenë, shkencën, sportin, historinë, televizionin, njerëzit e famshëm, mitet dhe yjet. . Me një gamë eklektike interesash dhe një kuriozitet të pangopur, Glenn filloi udhëtimin e tij të shkrimit për të ndarë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë.Pasi kishte studiuar gazetari dhe komunikim, Glenn zhvilloi një sy të mprehtë për detaje dhe një aftësi për të treguar histori magjepsëse. Stili i tij i të shkruarit është i njohur për tonin e tij informues, por tërheqës, duke sjellë pa mundim jetën e figurave me ndikim dhe duke u thelluar në thellësi të temave të ndryshme intriguese. Nëpërmjet artikujve të tij të hulumtuar mirë, Glenn synon të argëtojë, edukojë dhe frymëzojë lexuesit për të eksploruar tapiceri të pasur të arritjeve njerëzore dhe fenomeneve kulturore.Si një kinefil i vetëshpallur dhe entuziast i letërsisë, Glenn ka një aftësi të çuditshme për të analizuar dhe kontekstualizuar ndikimin e artit në shoqëri. Ai eksploron ndërveprimin midis krijimtarisë, politikës dhe normave shoqërore, duke deshifruar se si këta elementë formojnë ndërgjegjen tonë kolektive. Analiza e tij kritike e filmave, librave dhe shprehjeve të tjera artistike u ofron lexuesve një këndvështrim të freskët dhe i fton ata të mendojnë më thellë për botën e artit.Shkrimi magjepsës i Glenn shtrihet përtejsferat e kulturës dhe çështjeve aktuale. Me një interes të madh në ekonomi, Glenn thellohet në funksionimin e brendshëm të sistemeve financiare dhe tendencave socio-ekonomike. Artikujt e tij zbërthejnë konceptet komplekse në pjesë të tretshme, duke i fuqizuar lexuesit të deshifrojnë forcat që formojnë ekonominë tonë globale.Me një oreks të gjerë për njohuri, fushat e ndryshme të ekspertizës së Glenn-it e bëjnë blogun e tij një destinacion të vetëm për këdo që kërkon njohuri të plota në një mori temash. Pavarësisht nëse është duke eksploruar jetët e të famshëmve ikonë, duke zbuluar misteret e miteve të lashta ose duke zbërthyer ndikimin e shkencës në jetën tonë të përditshme, Glenn Norton është shkrimtari juaj i preferuar, duke ju udhëhequr nëpër peizazhin e gjerë të historisë, kulturës dhe arritjeve njerëzore. .