Sonia Bruganelli: biografia dhe jeta. Historia, jeta private dhe kuriozitetet

 Sonia Bruganelli: biografia dhe jeta. Historia, jeta private dhe kuriozitetet

Glenn Norton

Biografia

  • Fillimet e një gruaje sipërmarrëse
  • Sonia Bruganelli: suksesi si zbuluese e talenteve dhe intervistuese
  • Jeta private dhe kuriozitetet
  • Sonia Bruganelli në vitet 2020

Sonia Bruganelli lindi në Romë më 20 shkurt 1974. Prej vitesh ajo ka qenë e lidhur me yllin e botës së argëtimit Paolo Bonolis , është një sipërmarrës dhe personalitet televiziv. Ai shquhet për karakterin e tij të fortë dhe qëndrimet e sinqerta për jetën private dhe profesionale, të cilat nuk heziton t'i ndajë me mediat.

Le të zbulojmë në këtë biografi të shkurtër, më poshtë, cilat janë pikat e spikatura të rrugëve të tij profesionale dhe personale.

Sonia Bruganelli

Fillimet e një gruaje sipërmarrëse

Që kur ishte fëmijë ajo ka jetuar me familjen e saj në zemër të kryeqyteti, pikërisht në Lungo Tevere Flaminio, zonë që ajo do ta zgjedhë edhe më vonë si e rritur, si rezidencë. Qysh në vitet e para ajo shfaq iniciativë dhe karakter të lehtë, karakteristika të cilat janë veçanërisht të dobishme për të në studimet e saj dhe mbi të gjitha për diplomën e saj në shkencat e komunikimit .

Paralelisht me angazhimet e saj akademike, Sonia Bruganelli filloi karrierën e saj në sektorin e foto-novelave . Me përfundimin përfundimisht studimet bëhet një nga fytyrat kryesore të revistave të grave si modele .

Përpër disa kohë ajo iu përkushtua edhe profesionit të image girl në disa diskoteka të kryeqytetit. Nuk është vetëm prezenca e bukur ajo që e ndihmon, por është edhe personazhi i shoqërueshëm që e lejon të zgjidhet në këtë profesion. Për disa kohë ajo alternoi rolin e modeles dhe vajzës së imazhit, derisa mundi të vazhdonte studimet duke u futur në botën e sipërmarrjes .

Gradualisht Sonia Bruganelli e shndërron pasionin e saj për modën në një rrugë profesionale vërtet të respektueshme. Linjat e veshjeve të krijuara prej saj me kalimin e kohës janë të ndryshme, edhe nëse më e njohura është padyshim Adele Virgi (linja për fëmijë) e cila merr frymëzim nga dizajnet e bëra nga fëmijët e grua. Kësaj linje i është kushtuar një dyqan flamuri në Romë, i cili u shndërrua disa muaj pas hapjes në 2015 në një pikë referimi për entuziastët e modës në kryeqytet.

Sonia Bruganelli: suksesi si zbuluese dhe intervistuese e talenteve

Karakteri i shumëanshëm i Sonias shprehet në aspekte të ndryshme të karrierës së saj. Falë largpamësisë së tij, ai nuk braktis kontaktet e krijuara gjatë bashkëpunimeve me fotonovela dhe diskoteka.

Në 2005 ai themeloi agjencinë SDL 2005 : për gati njëzet vjet ai konfirmon veten si një nga mëpërdoret për këdo që ka nevojë të kontraktojë shërbimet e casting-ut. Ai punon me fitim kryesisht për televizion , më vonë edhe në kinema dhe teatër.

Ndërkohë, lidhja me Paolo Bonolis e ndihmon sipërmarrësen e re të hapë rrugën e saj në botën e argëtimit, duke gjetur punë për skautizmin të personazheve të destinuar të shfaqen në programet Përcjell një tjetër dhe Përshëndetje Darvin .

Shiko gjithashtu: Biografia e Pablo Picasso

Sonia Bruganelli me Paolo Bonolis

Ndër personat e zbuluar nga Sonia Bruganelli është edhe një nga fituesit e Big Brother Vip, Paola Di Benedetto .

Aftësitë e saj si sipërmarrëse po zhvillohen vazhdimisht: në fakt, ajo krijon një spin-off të agjencisë së saj të quajtur SDL TV. Është një kanal televiziv në internet paralel me agjencinë e skautizmit, falë të cilit u ofron përdoruesve akses në klipe të papublikuara, të cilat përfitojnë më tej programet me të cilat bashkëpunon.

Për shkak të vendosmërisë së tij për të eksploruar mundësitë e shumta të karrierës, ai gjithashtu shkruan një libër që merret me sistemin shkollor , duke iu përgjigjur ftesës që i është drejtuar në kuadër të një projekti social.

Duke filluar nga viti 2016, asaj i është besuar drejtimi i një programi ku interviston njerëz të famshëm dhe njerëz të thjeshtë. Në Dhjetor 2020 kanali Tim Vision krijon përajo është formati Librat e Sonias : në këtë kontejner sipërmarrësi që tashmë është bërë një personazh televiziv, interviston shkrimtarë të njohur dhe firma të reja.

Jeta private dhe kuriozitetet

Për sa i përket jetës private, të cilën Sonia nuk e mban të fshehur nga qendra e vëmendjes, janë disa detaje të njohura për publikun. Në vitin 1997, në kuadër të programit Tira e Mollës , gruaja u takua me dirigjentin Paolo Bonolis: të dy filluan menjëherë një lidhje, e cila në fillim shkaktoi pasiguri tek e reja, u zgjidh plotësisht pas dasma e cila u zhvillua në 2002.

Çifti ka tre fëmijë Silvia, Davide dhe Adele Virginia. Duke pasur parasysh ndërlikimet në zemër që ndodhën gjatë shtatzënisë së saj të parë, vajza e madhe Silvia lindi me aftësi të kufizuara motorike.

Shiko gjithashtu: Biografia e Pat Garrett

Familja jeton në një shtëpi të madhe, të cilën Sonia e mobilon me mobilje disenjatore për t'i dhënë dritë pasionit të saj për dizajnin e brendshëm.

Sonia Bruganelli në vitet 2020

Në shtator 2021 ajo bëri debutimin e saj si komentuese në Canale 5 në edicionin e ri të Big Brother VIP, organizuar për herën e tretë nga Alfonso Gentlemen. Në krah të tij është Adriana Volpe , me të cilën në video bëhet e qartë se marrëdhëniet nuk janë të mira (duke ngjallur polemika të shumta).

Ai gjithashtu rikthehet vitin e ardhshëm në të njëjtin rol, për GrandeVëllai VIP 7, i mbështetur këtë herë nga Orietta Berti .

Glenn Norton

Glenn Norton është një shkrimtar me përvojë dhe një njohës i pasionuar i të gjitha gjërave që lidhen me biografinë, të famshmit, artin, kinemanë, ekonominë, letërsinë, modën, muzikën, politikën, fenë, shkencën, sportin, historinë, televizionin, njerëzit e famshëm, mitet dhe yjet. . Me një gamë eklektike interesash dhe një kuriozitet të pangopur, Glenn filloi udhëtimin e tij të shkrimit për të ndarë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë.Pasi kishte studiuar gazetari dhe komunikim, Glenn zhvilloi një sy të mprehtë për detaje dhe një aftësi për të treguar histori magjepsëse. Stili i tij i të shkruarit është i njohur për tonin e tij informues, por tërheqës, duke sjellë pa mundim jetën e figurave me ndikim dhe duke u thelluar në thellësi të temave të ndryshme intriguese. Nëpërmjet artikujve të tij të hulumtuar mirë, Glenn synon të argëtojë, edukojë dhe frymëzojë lexuesit për të eksploruar tapiceri të pasur të arritjeve njerëzore dhe fenomeneve kulturore.Si një kinefil i vetëshpallur dhe entuziast i letërsisë, Glenn ka një aftësi të çuditshme për të analizuar dhe kontekstualizuar ndikimin e artit në shoqëri. Ai eksploron ndërveprimin midis krijimtarisë, politikës dhe normave shoqërore, duke deshifruar se si këta elementë formojnë ndërgjegjen tonë kolektive. Analiza e tij kritike e filmave, librave dhe shprehjeve të tjera artistike u ofron lexuesve një këndvështrim të freskët dhe i fton ata të mendojnë më thellë për botën e artit.Shkrimi magjepsës i Glenn shtrihet përtejsferat e kulturës dhe çështjeve aktuale. Me një interes të madh në ekonomi, Glenn thellohet në funksionimin e brendshëm të sistemeve financiare dhe tendencave socio-ekonomike. Artikujt e tij zbërthejnë konceptet komplekse në pjesë të tretshme, duke i fuqizuar lexuesit të deshifrojnë forcat që formojnë ekonominë tonë globale.Me një oreks të gjerë për njohuri, fushat e ndryshme të ekspertizës së Glenn-it e bëjnë blogun e tij një destinacion të vetëm për këdo që kërkon njohuri të plota në një mori temash. Pavarësisht nëse është duke eksploruar jetët e të famshëmve ikonë, duke zbuluar misteret e miteve të lashta ose duke zbërthyer ndikimin e shkencës në jetën tonë të përditshme, Glenn Norton është shkrimtari juaj i preferuar, duke ju udhëhequr nëpër peizazhin e gjerë të historisë, kulturës dhe arritjeve njerëzore. .