Биографија на Алвин

 Биографија на Алвин

Glenn Norton

Биографија

  • Алвин во 2010-тите

Алвин, чие вистинско име е Алберто Бонато , е роден на 18 октомври 1977 година во Ро. во провинцијата Милано. Тој го имаше своето деби на телевизија во пролетта 1998 година, кога беше еден од младите водители на каналот Дизни заедно со Алесандра Бертин, Марчело Мартини и Валентина Веронезе.

Во текот на сезоната 2000-2001 тој пристигнува во Италија 1, каде што е домаќин на „Speed“, спин оф на „Real Tv“, и ​​заедно со Кјара Торторела (ќерка на Чино), музичкиот магазин „ Рапидо“. Во летото 2001 година се преселил во Ла7 каде што бил на чело на друго музичко списание „Флуидо“, во кое се запознал со своите колеги од каналот Дизни, за потоа да се врати во Италија 1, протагонист на „Mosquito“, списание кое го виде учеството на Гаја Бермани Амарал и која е целосно снимена во трамвај во Рим.

Посветувајќи се повеќе и повеќе на музиката на телевизија, но и станувајќи радио водител на Radio Italia Network, Alvin во 2002 година на Raidue го претстави „ Top of the Pops “ , при што има можност да интервјуира пејачи од меѓународно ниво, додека следната година ја претставува, низ Италија, турнејата на „Pop of the Pops“, во друштво на Илари Блази.

Сè уште на Raidue, од септември 2003 година Алвин е водител на „CD:Live“, музичка програма инспирирана од „Top of the Pops“ (во меѓувреме емитувана на Italia 1 ) , сосоработката на Крис & засилувач; Крис, испратен од Велика Британија.

Во 2004 година, тој се посвети на актерството, играјќи го ликот на Роберто Валиери во фикцијата Raidue „ Diritto di Difesa “, млад човек кој практикува во адвокатската канцеларија на неговиот татко (Ремо Жироне ), опкружена со Пјера Дегли Еспости, Лаура Чиати и Мартина Коломбари.

По работата на Radio Milano Uno и Radio Roma Uno со Chiara Tortorella, тој се врати на раководството на "CD:Live" со Ilary Blasi, додека во 2005 година беше на All Music за да го претстави "Cornetto Free Music Live “. По „CD:Live“ му се придружува Џорџија Палмас, додека на All Music со новата сезона на „Cornetto Free Music Live“ е покрај Амбра Анџолини.

Исто така види: Биографија на Брајан Меј

На истата мрежа, Алвин води и друга музичка програма, насловена „Би-лајв“ и емитувана од Алкатраз во Милано. По претставувањето на „Miss Muretto 2007“ заедно со Maddalena Corvaglia, во јули 2008 и јули 2009 година, Алвин го претставува првото и второто издание на „Red Bull Cliff Diving“ во Пуља, во Polignano a Mare. Исто така, од 2009 година се приклучи на актерската екипа на „Верисимо - Сите бои на хрониката“, телевизиска гравира емитувана на Канал 5, претставена од Силвија Тофанин.

Алвин во 2010-тите

Есента 2010 година заедно со Зоран Филичиќ го води финалето на светската турнеја на „Red Bull X Fighters 2010“, восцена во Рим, додека следната година бил во Лондон за да се грижи за свадбата на Вилијам од Англија со Кејт Мидлтон за „Верисимо“.

Исто така види: Биографија на Ден Билзеријан

Откако беше сведоштво за Божиќната кампања Mediaset Premium 2012 со Fiammetta Cicogna , во пролетта 2013 година тој ја отвори својата прва мултимедијална изложба во Victor Cafè во Милано. Истата година тој продуцираше и создаде, со Џовани Маги, телевизиска реклама поврзана со кампањата од 2014 година на здружението на Џулија Бонџорно и Мишел Хунзикер „ Допија Дифеса “, против насилството врз жените, која се занимава со насоката и уредување.

Додека го продолжува своето искуство на "Verissimo", на 31 декември 2013 година Алберто Бонато е домаќин на "A New Year's Eve in music" на Canale 5, програма која го слави доаѓањето на новата година со предлагање концерт на Марко Менгони, покрај Серена Аутиери.

Почнувајќи од јануари 2015 година, реалното шоу „ Островот на познатите “ беше испратено во Хондурас, чие десетто издание беше емитувано на Канале 5 и го претстави Алесија Маркузи.

Потоа Алвин води на Италија 1 „ За љубовта “, програма во која му се придружува Ана Татанџело, која сепак е суспендирана поради разочарувачките оценки веќе по облогот за премиера. Протагонист на епизода од „Caduta libera!“, квиз-шоу на Canale 5, претставено од Гери Скоти, во декември 2015 годинаму се придружува на Силвија Тофанин во диригирањето на дваесет и третото издание на „Божиќниот концерт“, на Канале 5.

Во 2016 година се враќа да учествува во добротворни цели во „Caduta libera!“ и е потврден како дописник на единаесеттото издание на „Островот на познатите“, кое започнува на 9 март, исто така на Канале 5.

Оженет е од 2007 година со Кали Вилкс, со која има имаше деца Томи и Ариел. Можете да го следите на Инстаграм каде што е неговиот профил: бравоалвин (исто така и на Твитер).

Исто така во 2016 година тој беше водител на Италија 1 на играта шоу "Bring the noise".

Glenn Norton

Глен Нортон е искусен писател и страстен познавач на сите работи поврзани со биографија, познати личности, уметност, кино, економија, литература, мода, музика, политика, религија, наука, спорт, историја, телевизија, познати личности, митови и ѕвезди . Со еклектичен опсег на интереси и ненаситна љубопитност, Глен го започна своето пишување патување за да го сподели своето знаење и согледувања со широката публика.Студирајќи новинарство и комуникации, Глен разви остро око за детали и вештина за волшебно раскажување приказни. Неговиот стил на пишување е познат по неговиот информативен, но привлечен тон, без напор оживувајќи ги животите на влијателните личности и истражувајќи во длабочините на различни интригантни теми. Преку неговите добро истражени статии, Глен има за цел да ги забавува, едуцира и инспирира читателите да ја истражат богатата таписерија на човечки достигнувања и културни феномени.Како самопрогласен кинефил и љубител на литературата, Глен има неверојатна способност да го анализира и контекстуализира влијанието на уметноста врз општеството. Тој ја истражува интеракцијата помеѓу креативноста, политиката и општествените норми, дешифрирајќи како овие елементи ја обликуваат нашата колективна свест. Неговата критичка анализа на филмови, книги и други уметнички изрази им нуди на читателите нова перспектива и ги повикува да размислуваат подлабоко за светот на уметноста.Волшебното пишување на Глен се протега надвор одсфери на културата и тековните работи. Со голем интерес за економијата, Глен истражува во внатрешните работи на финансиските системи и социо-економските трендови. Неговите написи ги разложуваат сложените концепти на сварливи делови, давајќи им можност на читателите да ги дешифрираат силите што ја обликуваат нашата глобална економија.Со широк апетит за знаење, различните области на експертиза на Глен го прават неговиот блог единствена дестинација за секој што бара добро заокружен увид во огромен број теми. Без разлика дали станува збор за истражување на животите на иконите познати личности, откривање на мистериите на античките митови или расчленување на влијанието на науката врз нашиот секојдневен живот, Глен Нортон е вашиот писател кој ќе ве води низ огромниот пејзаж на човечката историја, култура и достигнувања. .