Биографија на Патриција Де Бланк

 Биографија на Патриција Де Бланк

Glenn Norton

Биографија • Грофицата на народот

  • Патриција Де Бланк: благородното потекло на грофицата
  • Патриција Де Бланк и нејзината љубов кон телевизијата
  • Љубопитност на приватниот живот на Патриција Де Бланк

Патриција Де Бланк е родена во Рим на 9 ноември 1940 година. Непочитуван лик и покрај нејзиното престижно благородно потекло , таа е едно од најпрепознатливите ТВ лица на италијанската телевизија. Всушност, почнувајќи од почетокот на 2000-тите, римската благородничка беше протагонист на некои важни телевизиски програми, особено како колумнист и натпреварувачка во реалноста . Ајде да дознаеме повеќе за многуте куриозитети поврзани со нејзиниот приватен и професионален живот во нашата биографија на грофицата Патриција Де Бланк .

Патриција Де Бланк: благородното потекло на грофицата

Родена е во семејство од античка благородна лоза. Од мајчинска страна, всушност, тој е наследник на благородничко венецијанско семејство. Мајката Лојд Дарио е последниот потомок на семејството кое го поседува Ка' Дарио.

Татко наместо тоа е Гилермо Де Бланк и Менокал; всушност, целото име на младата благородничка е грофицата Патриција Де Бланк и Менокал. Неговиот татко, покрај тоа што е амбасадор на Куба, е братучед на Марио Гарсија Менокал, трет претседател на централноамериканската држава, а бил и државен секретар за време на вториот претседател.

Следизатоа, семејството на младата грофица е многу влијателно, благодарение на многуте односи што претходно беа воспоставени со различните латиноамерикански и европски благородни гранки.

Исто така види: Биографија на Елизабета II: историја, живот и куриозитети

Патриција Де Бланк како млада жена

Како што им доликува на девојките од високата лоза, младата грофица Де Бланк се омажи нејзината прва свадба на дваесетгодишна возраст со англискиот баронет Ентони Ли Милнер. Церемонијата се одвива со голема помпа на Капитол во 1960 година, но по неколку месеци основачите на бракот како британски аристократ е фатена на дело на прељуба, од самата грофица, заедно со нејзината најдобра пријателка.

Патриција Де Бланк и нејзината љубов кон телевизијата

Во 1958 година, Патриција Де Бланк почна да му пристапува на светот на телевизијата во зародиш, учествувајќи во Musichiere , програма водена од Марио Рива. Таа станува една од двете девојки од долината, наизменично со други познати имиња, како Патриција дела Ровере, со која ја врзува важно пријателство.

Исто така види: Филип К. Дик, биографија: живот, книги, приказни и раскази

Патриција Де Бланк

Потребно е да се чека многу години за враќање на телевизискиот живот, бидејќи Патриција Де Бланк избира целосно да се посвети на нејзиното воспитување ќерка, родена во 1981 година од нејзиниот втор брак со Џузепе Дромми, конзул на Панама во тоа време. Тоа е всушност 2002 година кога Патриција Де Бланк се враќа да ги гази телевизиските сцени во програмата Chiambretti c'è , емитувана на Rai Due чиј водител е познатиот лигурски комичар и водител Пјеро Чиамбрети.

Следната година, сепак, тој стана редовен гостин на Domenica In , програма што во тоа време ја водеше Паоло Бонолис. Две години подоцна тој учествуваше како натпреварувач во реалното шоу Il Ristorante , емитувано на Раи Уно.

Во 2006 година, сепак, тој почна да пристапува кон радиото со учество во програмата што ја спроведува Игор Ригети, il ComunicAttivo . За радио емитувањето на Радио 1, грофицата ја предводи рубриката Класата не е вода, трансродова со бонтон , во која нуди, со стил кој почнува да се дефинира како пикантен и непочитуван, неколку совети за бонтон .

Во 2008 година учествува во шестото издание на реалното шоу Островот на познатите и ги заслужи симпатиите на јавноста и на конкурентите. Испаѓа само во полуфиналето со 38% од гласовите. Исто така, во 2008 година тој избра да ја објави својата автобиографија Спиење со ѓаволот , издадена од Армандо Курсио Едиторе.

Ироничниот лик е целосно потврден во филмските учества: во 2011 година таа се појавува како себе, заедно со нејзината ќерка Гиада Де Бланк , во кинепанетонот Божиќните празници во Кортина .

Патриција со нејзината ќерка Гиада Де Бланк

За неа којатаа себеси се нарекува грофица на народот , во 2020 година е најавено нејзиното учество во телевизиската програма Големиот брат ВИП 5 , водена од Алфонсо Сињорини, на Канале 5

Куриозитети за приватниот живот на Патриција Де Бланк

Таткото на грофицата претрпе значителни економски и недвижнини загуби по несогласувањето со Фидел Кастро, гледајќи дека голем дел од средствата на Де Бланк во странство се зголемуваат во чад. Економската рецесија од 2000-тите не го поштеди семејството кое, навикнато на екстремно високи стандарди, се најде себеси како ги преиспитува своите животни навики.

За време на различните признанија дадени по смртта на нејзиниот втор сопруг, што се случи во 1999 година, Патриција Де Бланк потврдува дека флертувала со Алберто Сорди и Франко Калифано. Меѓу другите младешки љубови се и Ив Монтан, Ворен Бити, Алесандро Оназис, Мохамед Ал Фаед, Валтер Кјари, Раул Гардини и со Фарук Чурбаги. Приказната за вториот е конкретна: тој бил египетски милијардер кој во Рим бил убиен од љубомора од неговата поранешна љубовница Бебави, која ја оставил да се сврши со Патриција де Бланк.

Во 2005 година, грофицата Де Бланк искрено изјави дека би можела да биде природна ќерка на Асверо Гравели , член на одредот и експонент на најнепопустливиот фашизам, со кој се чини дека нејзината мајка ималаврска.

Glenn Norton

Глен Нортон е искусен писател и страстен познавач на сите работи поврзани со биографија, познати личности, уметност, кино, економија, литература, мода, музика, политика, религија, наука, спорт, историја, телевизија, познати личности, митови и ѕвезди . Со еклектичен опсег на интереси и ненаситна љубопитност, Глен го започна своето пишување патување за да го сподели своето знаење и согледувања со широката публика.Студирајќи новинарство и комуникации, Глен разви остро око за детали и вештина за волшебно раскажување приказни. Неговиот стил на пишување е познат по неговиот информативен, но привлечен тон, без напор оживувајќи ги животите на влијателните личности и истражувајќи во длабочините на различни интригантни теми. Преку неговите добро истражени статии, Глен има за цел да ги забавува, едуцира и инспирира читателите да ја истражат богатата таписерија на човечки достигнувања и културни феномени.Како самопрогласен кинефил и љубител на литературата, Глен има неверојатна способност да го анализира и контекстуализира влијанието на уметноста врз општеството. Тој ја истражува интеракцијата помеѓу креативноста, политиката и општествените норми, дешифрирајќи како овие елементи ја обликуваат нашата колективна свест. Неговата критичка анализа на филмови, книги и други уметнички изрази им нуди на читателите нова перспектива и ги повикува да размислуваат подлабоко за светот на уметноста.Волшебното пишување на Глен се протега надвор одсфери на културата и тековните работи. Со голем интерес за економијата, Глен истражува во внатрешните работи на финансиските системи и социо-економските трендови. Неговите написи ги разложуваат сложените концепти на сварливи делови, давајќи им можност на читателите да ги дешифрираат силите што ја обликуваат нашата глобална економија.Со широк апетит за знаење, различните области на експертиза на Глен го прават неговиот блог единствена дестинација за секој што бара добро заокружен увид во огромен број теми. Без разлика дали станува збор за истражување на животите на иконите познати личности, откривање на мистериите на античките митови или расчленување на влијанието на науката врз нашиот секојдневен живот, Глен Нортон е вашиот писател кој ќе ве води низ огромниот пејзаж на човечката историја, култура и достигнувања. .