Лорела Боча: биографија, историја, приватен живот и куриозитети

 Лорела Боча: биографија, историја, приватен живот и куриозитети

Glenn Norton

Биографија

  • Образование и кариера
  • Приватен живот
  • Забавни факти за Лорела Боча

Родена во Торе Анунзијата (Неапол ) на 27 декември 1991 година под хороскопскиот знак Јарец, Лорела Боча е балерина професионалец. Всушност, уште од мала негува страст за танцот, поддржана во тоа од нејзиното семејство, а особено од нејзината мајка, чиј таен сон бил токму да стане танчерка. Токму поради оваа инспирација тој ја нарече својата ќерка Лорела, во знак на почит на познатата италијанска танчерка Лорела Кукарини.

Исто така види: Биографија на Дјук Елингтон

Лорела Боча

Тренинг и кариера

По добивањето на диплома за танц на „Хармонија“ од Арналдо Анџелини, Лорела Боча се приклучува на корпусот на балетот на Театро Сан Карло во Неапол. Учествува во некои значајни театарски претстави, како што се „Заспаната убавица“ и „Ил Гуарасино“.

Кога ќе порасне, Лорела решава да се пресели во Рим. Овде почнува да ја посетува телевизиската средина, танцувајќи во некои познати ТВ програми . Меѓу нив се:

  • „Колорадо“
  • „Пазете се од тие двајца“
  • „Годината што доаѓа“
  • „Цел живот „
  • „Како шоу“
  • „Тоа може да се направи“

Популарноста и успехот за неаполската танчерка пристигнуваат неколку години подоцна, со учество во 2012 година до „ Амичи “.Во популарната програма на Марија Де Филипи, Лорела Боча се прави позната и ценета поради нејзината вештина и искрен и искрен карактер.

Во 2013 година, по учеството во филмот Трето лице , таа стана италијанската примабалерина која ќе биде вклучена во актерската екипа на филмот Холивудски филм Step Up: All In (2014).

Назад во „Амици“, Лорела влегува во студиото за танцување со целосни права како професионалец . Во истиот период ѝ беше доверено и дневно спроведување на шоуто, емитувано на реално време - заедно со Паоло Чиаваро и Микеле Сакета.

Исто така види: Биографија на Енди Кауфман

Во 2018 година го води Филмскиот фестивал во Монте Карло заедно со Ецио Греџо. Следната година тој беше меѓу професионалците на Amici Celebrities . Во 2020 година беше избрана меѓу главните танчери на спотот на песната Ciclone од Елоди и Такаги & засилувач; Кетра.

Од 6 мај 2021 година Лорела Боча ќе учествува во програмата „ Venus Club “, емитувана на Italia Uno: покрај неа се Ива Заничи и Мара Маиончи, како коментатори.

Приватен живот

Познато е дека сентименталниот живот на Лорела Боча бил поврзан со кореографот Бруно Чентола . Во негово име, озборувачите изградија наводни флертувања со колегата и поранешен сопруг на Белен Родригез, Стефано Де Мартино и Пасквал Ди Нуцо.

Во 2019 година се омажи за НиколоПреста , претприемач и телевизиски продуцент: во 2021 година парот го очекува своето прво дете, девојче.

Лорела Боча со Николо Преста

Љубопитност за Лорела Боча

Таа многу сака животни и има две кучиња и два папагали. Многу блиска до нејзиниот татко, Лорела страдаше затоа што тој почина пред нејзината венчавка и затоа не можеше да ја придружува до олтарот.

Лорела не е редовно присутна на социјалните мрежи, поточно ги користи умерено и без ексцеси. Во мај 2021 година во интервју за Vanity Fair , тој рече во врска со ова:

„Го покажувам она што мислам дека е правилно да се покаже, во секој случај го чувам за себе. Не го живеам животот во однос на социјалните мрежи, односот на силите е спротивен. Не сакам да бидам премногу зависен од овие платформи, понекогаш се појавувам повеќе, некои помалку. Верувам дека животот е надвор од камерата, а мојот е полн со нормални работи кои често се судираат со она што се очекува од социјалните мрежи“.

Glenn Norton

Глен Нортон е искусен писател и страстен познавач на сите работи поврзани со биографија, познати личности, уметност, кино, економија, литература, мода, музика, политика, религија, наука, спорт, историја, телевизија, познати личности, митови и ѕвезди . Со еклектичен опсег на интереси и ненаситна љубопитност, Глен го започна своето пишување патување за да го сподели своето знаење и согледувања со широката публика.Студирајќи новинарство и комуникации, Глен разви остро око за детали и вештина за волшебно раскажување приказни. Неговиот стил на пишување е познат по неговиот информативен, но привлечен тон, без напор оживувајќи ги животите на влијателните личности и истражувајќи во длабочините на различни интригантни теми. Преку неговите добро истражени статии, Глен има за цел да ги забавува, едуцира и инспирира читателите да ја истражат богатата таписерија на човечки достигнувања и културни феномени.Како самопрогласен кинефил и љубител на литературата, Глен има неверојатна способност да го анализира и контекстуализира влијанието на уметноста врз општеството. Тој ја истражува интеракцијата помеѓу креативноста, политиката и општествените норми, дешифрирајќи како овие елементи ја обликуваат нашата колективна свест. Неговата критичка анализа на филмови, книги и други уметнички изрази им нуди на читателите нова перспектива и ги повикува да размислуваат подлабоко за светот на уметноста.Волшебното пишување на Глен се протега надвор одсфери на културата и тековните работи. Со голем интерес за економијата, Глен истражува во внатрешните работи на финансиските системи и социо-економските трендови. Неговите написи ги разложуваат сложените концепти на сварливи делови, давајќи им можност на читателите да ги дешифрираат силите што ја обликуваат нашата глобална економија.Со широк апетит за знаење, различните области на експертиза на Глен го прават неговиот блог единствена дестинација за секој што бара добро заокружен увид во огромен број теми. Без разлика дали станува збор за истражување на животите на иконите познати личности, откривање на мистериите на античките митови или расчленување на влијанието на науката врз нашиот секојдневен живот, Глен Нортон е вашиот писател кој ќе ве води низ огромниот пејзаж на човечката историја, култура и достигнувања. .