Victoria Beckham, biografia e Victoria Adams

 Victoria Beckham, biografia e Victoria Adams

Glenn Norton

Biografia • Lady Beckham

  • Autobiografia e Victoria Beckham
  • Victoria Adams dhe moda

Ajo u shfaq në kopertinat e gazetave më shumë për thashethemet e kronikës , thashethemet dhe gjoja qyqarjet e burrit të saj për muzikën. Sigurisht, botuesit me kënaqësi vendosin aty-këtu foto të bukuroshes së zonjës Beckham, duke pasur parasysh siluetën e modelit që gjendet. Me të vërtetë duket se tmerri i anonimitetit nuk e ka prekur ende ish-Spice Girl, në të vërtetë pak nën hije në nivel artistik krahasuar me kolegët e tjerë më me fat (një mbi të gjitha: Geri Halliwell ) .

Dikush ende e kujton atë si " Posh ", pseudonimi që përdori kur u bashkua me katër Spice Girls të tjera të egra, por tani ajo njihet më mirë si Victoria Beckham: mbiemri i saj, Adams, definitivisht ka zënë një vend të dytë. E lindur më 17 prill 1974 në Harlow (Angli), Victoria simpatike hodhi hapat e saj të parë në botën e argëtimit si kërcimtare dhe si këngëtare në një grup ndërsa ndiqte kolegj.

Vetëkuptohet që studimi tërhoqi pak ose aspak tek ajo. Ëndrrat e lavdisë dhe suksesit mbivendosen në kokën e tij dhe kështu, pasi ndoqi një kurs trevjeçar në “Lanie Arts”, i përgjigjet një njoftimi të publikuar nga “The Stage”. Kërkoni përmbajtje? Pesë vajza që mund të kërcenin dhe të këndonin. Dhe për këtëVictoria e dinte se po ecte mbi kadife.

Pak njerëz e dinë se miqësia e tyre me Emën (një nga Erëzat e ardhshme) daton prej kohësh, pasi kanë luajtur së bashku në disa audicione televizive kur ishin pak më shumë se adoleshentë.

Shiko gjithashtu: Paola Turci, biografi

Prandaj edhe dy shoqet e gjejnë veten përballë këtij testi, së bashku me tre vajza të tjera, të cilat janë gjithashtu të vendosura për t'ia dalë mbanë në një farë mënyre. Nisur nga harmonia mes tyre dhe interesi i përgjithshëm për muzikën, lindi projekti Spice Girls, një grup brilant dhe i egër i vendosur për të imponuar filozofinë e "Girl's Power", një moto që tregon pretendimin për fuqinë e grave dhe dinjitetin e tyre ndonjëherë. shpronësuar.

Shiko gjithashtu: Biografia e Carl Friedrich Gauss

Historia e suksesit të grupit është një përrallë që duhet rrëfyer dhe mjafton të thuhet se prej vitesh pesë vajzat madhështore kanë dominuar listat me një stil që të përkufizosh si të pagabueshëm është një nënvlerësim.

Victoria ishte padyshim anëtarja më e rafinuar dhe elegante e grupit. Pamja e saj latine dhe buzët shumë seksi, të shoqëruara me një fizik supermodele, sigurisht që nuk e kanë lënë pa u vënë re, cilësi që kanë kontribuar për ta zgjedhur atë ndër të preferuarat e fansave.

Marrëdhënia e saj me futbollistin e mirënjohur David Beckham (në atë kohë një sportist shumë i dashur nga femrat) u bë më pas e famshme, një lidhje e kurorëzuar më vonë nga një martesë në 1999 dhe nga djali i saj Brooklyn,lindur në të njëjtin vit.

Në gusht 2000 Victoria Adams bëri debutimin e saj solo, me këngën "Out of your mind", e cila arriti në vendin e dytë në listat e Mbretërisë së Bashkuar.

Pranvera e vitit 2004 e pa atë në sy të stuhisë për fushatën e thashethemeve që mediat lëshuan rreth bashkëshortit të saj, të akuzuar për tradhti të përsëritur, veçanërisht me asistentin e tij personal. Flitet edhe për një krizë të rëndë mes të dyve, pikërisht për shkak të këtyre thashethemeve, por ish- Posh Spice vazhdoi të thoshte se martesa e tij me kapitenin e kombëtares angleze nuk do të ishte themeluar për shkak të këtyre. zërat.

Posh është një shprehje angleze që rrjedh nga akomodimi më i rehatshëm në bordin e anijeve të destinuara për në Indi. Sigurisht, vetëm të pasurit mund të përballonin vendet më të mira. Kur bëra një turne me Spice Girls në SHBA, pseudonimi im i habiti të gjithë. Por siç e kam thënë disa herë, më pëlqejnë gjërat e bukura. Unë e dua modën, restorantet e mira, verën e mirë dhe gjithashtu truket që arrijnë të të japin kënaqësi, duke të dhënë idenë e një luksi të vogël privat.

Victoria e do ngrohtësinë familjare dhe për këtë arsye e urren të qenit larg. nga shtëpia shumë gjatë. Ajo është shumë e dhënë pas këlyshëve të saj Yorkshire Terrier, ka një pasion për miqtë, për futbollin (natyrisht) dhe i pëlqen të hajë dolli.Nga shoqëruesit e saj ajo është shumë e dashur për Gerin të cilin e konsideron mikun e saj më të mirë. Fakt argëtues: ajo ka një tatuazh të bashkëshortit, djalit dhe vetes së saj.

Çifti ka gjithsej katër fëmijë: tre djem dhe një vajzë.

Autobiografia e Victoria Beckham

Në vitin 2001 ajo botoi një autobiografi të titulluar "Learning to Fly" e cila është shitur mbi gjysmë milioni kopje në MB. Ishte madje libri i tretë jo-fiction më i shitur në vend atë vit.

Victoria Adams dhe moda

Pas disa vitesh larg skenës muzikore, Victoria Beckham iu përkushtua botës së modës, duke u bërë stiliste dhe duke krijuar etiketa të modës VB Rocks dhe Style DVB . Suksesi në këtë fushë dhe vazhdimësia i kanë dhënë asaj medaljen e Urdhrit të Perandorisë Britanike. Princi William ia dorëzoi atë në prill 2017.

Glenn Norton

Glenn Norton është një shkrimtar me përvojë dhe një njohës i pasionuar i të gjitha gjërave që lidhen me biografinë, të famshmit, artin, kinemanë, ekonominë, letërsinë, modën, muzikën, politikën, fenë, shkencën, sportin, historinë, televizionin, njerëzit e famshëm, mitet dhe yjet. . Me një gamë eklektike interesash dhe një kuriozitet të pangopur, Glenn filloi udhëtimin e tij të shkrimit për të ndarë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë.Pasi kishte studiuar gazetari dhe komunikim, Glenn zhvilloi një sy të mprehtë për detaje dhe një aftësi për të treguar histori magjepsëse. Stili i tij i të shkruarit është i njohur për tonin e tij informues, por tërheqës, duke sjellë pa mundim jetën e figurave me ndikim dhe duke u thelluar në thellësi të temave të ndryshme intriguese. Nëpërmjet artikujve të tij të hulumtuar mirë, Glenn synon të argëtojë, edukojë dhe frymëzojë lexuesit për të eksploruar tapiceri të pasur të arritjeve njerëzore dhe fenomeneve kulturore.Si një kinefil i vetëshpallur dhe entuziast i letërsisë, Glenn ka një aftësi të çuditshme për të analizuar dhe kontekstualizuar ndikimin e artit në shoqëri. Ai eksploron ndërveprimin midis krijimtarisë, politikës dhe normave shoqërore, duke deshifruar se si këta elementë formojnë ndërgjegjen tonë kolektive. Analiza e tij kritike e filmave, librave dhe shprehjeve të tjera artistike u ofron lexuesve një këndvështrim të freskët dhe i fton ata të mendojnë më thellë për botën e artit.Shkrimi magjepsës i Glenn shtrihet përtejsferat e kulturës dhe çështjeve aktuale. Me një interes të madh në ekonomi, Glenn thellohet në funksionimin e brendshëm të sistemeve financiare dhe tendencave socio-ekonomike. Artikujt e tij zbërthejnë konceptet komplekse në pjesë të tretshme, duke i fuqizuar lexuesit të deshifrojnë forcat që formojnë ekonominë tonë globale.Me një oreks të gjerë për njohuri, fushat e ndryshme të ekspertizës së Glenn-it e bëjnë blogun e tij një destinacion të vetëm për këdo që kërkon njohuri të plota në një mori temash. Pavarësisht nëse është duke eksploruar jetët e të famshëmve ikonë, duke zbuluar misteret e miteve të lashta ose duke zbërthyer ndikimin e shkencës në jetën tonë të përditshme, Glenn Norton është shkrimtari juaj i preferuar, duke ju udhëhequr nëpër peizazhin e gjerë të historisë, kulturës dhe arritjeve njerëzore. .