Alessia Crime, biografi

 Alessia Crime, biografi

Glenn Norton

Tabela e përmbajtjes

Biografia

Alessia Reato lindi më 14 qershor 1990 në L'Aquila. U regjistrua në shkollën e mesme klasike, pasi mbaroi studimet filloi të ndjekë fakultetin e Shkencave Politike në Universitet. Ajo bëri debutimin e saj në televizion në sezonin 2009-2010, kur ishte mezi njëzet vjeç, kur u zgjodh si një nga schedine të programit Raidue "Quelli che il calcio e...”, prezantuar nga Simona Ventura.

Shiko gjithashtu: Walter Raleigh, biografi

Në vitin 2010, pasi mori pjesë në edicionin e shtatë të reality show "L'isola dei fame", transmetuar edhe në Raidue, si yll i ftuar, ajo u konfirmua për një sezon tjetër në transmetimin e së dielës kushtuar futbolli i kanalit të dytë.

Në vitin 2012 Alessia Reato mori pjesë si konkurrente në " Veline ", një program veror i prezantuar nga Ezio Greggio i cili synon të gjejë dy protagonistet e reja femra të " Striscia la Notizia " për sezonin televiziv të mëposhtëm: ajo arrin në finale dhe e fiton atë, duke u zgjedhur - pra - si ind brune (ndërsa indi bjonde është Giulia Calcaterra).

Gjatë sezonit 2012-2013, pra, ai ishte në sportelin e "Striscia la Notizia" dhe në atë të "Striscia la Domenica", versioni i së dielës i edicionit satirik të lajmeve të Antonio Riccit.

Në verën e vitit 2013, me Claudia Romani, Alessia mori pjesë në debutimin e sezonit të ri të ekipit të futbollit L'Aquila, ndërsa vitin e ardhshëm debutoi siprezantuesja që drejton "Blu Beach Paradyse Story", transmetuar në Retequattro, ku i bashkohet edhe Alessia Ventura. Pikërisht me letrën e dikurshme të “Passaparola”, Reato është dëshmuese dhe modele për shtëpinë e modës Yamamay dhe për markën Carpisa, duke huazuar format e saj për reklama bikini dhe çantash.

Pas prezantimit të "Paperissima Sprint" në Canale 5, një koleksion filmash dhe gabimesh televizive zbavitëse, së bashku me Gabibbo, Valeria Graci dhe Vittorio Brumotti, në vitin 2015 i riu me origjinë nga Abruzzo prezanton "Il Boss dei Comedians", së bashku me Maria Bolignano, në La7: programi, i lindur me synimin për të qenë një parodi e talent show-ve dhe në të njëjtën kohë e përkushtuar për të bërë të njohur humoristët e rinj, transmetohet të dielën në mbrëmje, por merr vlerësime shumë zhgënjyese dhe për pasojë mbyllet herët. , pas vetëm dy bastesh, doli të jetë një dështim.

Në 2012 ajo u fejua me Massimilano Dendi (një menaxher nga Livorno i cili u diplomua në Piza në 2004 dhe u specializua në Universitetin Bocconi të Milanos me një diplomë master në Strategjinë e Biznesit; pas disa vitesh praktike ai u bë menaxher për një konsulencë të njohur, në Milano).

Në Mars 2016 Alessia Reato merr pjesë si konkurrente në "Ishulli i të famshëmve", një reality show tashmë në edicionin e tij të njëmbëdhjetë (ndërkohë kaloi në Canale 5) dhe i prezantuar nga Alessia Marcuzzi: së bashku me tëmes të tjerëve janë Aristide Malnati, Enzo Salvi, Claudia Galanti dhe Fiordaliso.

Shiko gjithashtu: Biografia e Johan Cruyff

Glenn Norton

Glenn Norton është një shkrimtar me përvojë dhe një njohës i pasionuar i të gjitha gjërave që lidhen me biografinë, të famshmit, artin, kinemanë, ekonominë, letërsinë, modën, muzikën, politikën, fenë, shkencën, sportin, historinë, televizionin, njerëzit e famshëm, mitet dhe yjet. . Me një gamë eklektike interesash dhe një kuriozitet të pangopur, Glenn filloi udhëtimin e tij të shkrimit për të ndarë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë.Pasi kishte studiuar gazetari dhe komunikim, Glenn zhvilloi një sy të mprehtë për detaje dhe një aftësi për të treguar histori magjepsëse. Stili i tij i të shkruarit është i njohur për tonin e tij informues, por tërheqës, duke sjellë pa mundim jetën e figurave me ndikim dhe duke u thelluar në thellësi të temave të ndryshme intriguese. Nëpërmjet artikujve të tij të hulumtuar mirë, Glenn synon të argëtojë, edukojë dhe frymëzojë lexuesit për të eksploruar tapiceri të pasur të arritjeve njerëzore dhe fenomeneve kulturore.Si një kinefil i vetëshpallur dhe entuziast i letërsisë, Glenn ka një aftësi të çuditshme për të analizuar dhe kontekstualizuar ndikimin e artit në shoqëri. Ai eksploron ndërveprimin midis krijimtarisë, politikës dhe normave shoqërore, duke deshifruar se si këta elementë formojnë ndërgjegjen tonë kolektive. Analiza e tij kritike e filmave, librave dhe shprehjeve të tjera artistike u ofron lexuesve një këndvështrim të freskët dhe i fton ata të mendojnë më thellë për botën e artit.Shkrimi magjepsës i Glenn shtrihet përtejsferat e kulturës dhe çështjeve aktuale. Me një interes të madh në ekonomi, Glenn thellohet në funksionimin e brendshëm të sistemeve financiare dhe tendencave socio-ekonomike. Artikujt e tij zbërthejnë konceptet komplekse në pjesë të tretshme, duke i fuqizuar lexuesit të deshifrojnë forcat që formojnë ekonominë tonë globale.Me një oreks të gjerë për njohuri, fushat e ndryshme të ekspertizës së Glenn-it e bëjnë blogun e tij një destinacion të vetëm për këdo që kërkon njohuri të plota në një mori temash. Pavarësisht nëse është duke eksploruar jetët e të famshëmve ikonë, duke zbuluar misteret e miteve të lashta ose duke zbërthyer ndikimin e shkencës në jetën tonë të përditshme, Glenn Norton është shkrimtari juaj i preferuar, duke ju udhëhequr nëpër peizazhin e gjerë të historisë, kulturës dhe arritjeve njerëzore. .