Paolo Fox, biografi

 Paolo Fox, biografi

Glenn Norton

Tabela e përmbajtjes

Biografia • Yjet në rritje

Paolo Fox lindi më 5 shkurt 1961 në Romë. Që në adoleshencë ai ka qenë i apasionuar pas astrologjisë: një pasion që më pas do ta shndërrojë në një punë të vërtetë. Pasi është bërë gazetar, ai drejton konferenca të shumta në Qendrën Italiane të Astrologjisë, si dhe merret me horoskopët e revistave mujore "Astrella" dhe "Astrolei". Me kalimin e kohës, angazhimi i tij në fushën e botimeve u rrit gradualisht dhe Paolo shkroi edhe për "Vip", "Tvstelle" dhe "Cioè".

Përveç kësaj, duke filluar nga viti 1997, ai filloi të bashkëpunonte me Lattemiele, një rrjet radiofonik që transmeton horoskopin e tij çdo ditë në orën 7.40 të mëngjesit dhe në orën 19.40 të mbrëmjes. I angazhuar në shërbimin e astrologjisë për një kompani të famshme telefonike, ai shkruan libra (ndër të tjera shënojmë "Astrotest") dhe artikuj në "Di Più" dhe "Di Più Tv".

Shiko gjithashtu: Biografia e Panço Villa

Në të njëjtën kohë u shtuan edhe angazhimet e tij në radio (në Radio Uno, Radio Due dhe Radio Deejay), përpara se të zbarkonte të shtunën në mbrëmje në Raiuno në programin "Per una vita", ku ai ishte i rregullt. mysafir për dy sezone.

Shiko gjithashtu: Biografia e Petra Magonit

Popullariteti i madh, gjithsesi, vjen fillimisht me "Me fat" dhe më pas me "Mezzogiorno in famiglia", live në Raidue: programi i tij javor është një nga takimet e preferuara të shikuesve.

Ndërkohë atij i është besuar edhe prime time në ekranin e vogël, gjithmonëkushtuar horoskopëve, në Raiuno dhe Raidue.

I dalluar nga një aftësi e jashtëzakonshme komunikuese, e cila shkon paralelisht me një stil brilant, Paolo Fox me kalimin e viteve shndërrohet në një nga fytyrat më të njohura televizive në Rai: falë tij , astrologjia hyn çdo ditë në shtëpitë e miliona italianëve.

Ndër programet e shumta në të cilat ai mori pjesë, veç atyre të përmendura më parë, përmendim "Festa di Classe", "TuttoBenessere", "Domenica In", "Batticuore", "Furore", " UnoMattina", "Testi i kuzhinierit", "L'Italia sul 2", "Faktet tuaja" dhe "Në pritje të një fillimi të mbarë".

Paolo Fox është gjithashtu aktiv në shtypin e shkruar, duke u kujdesur për horoskopin për disa të përjavshme, duke përfshirë Dipiù .

Në vitin 2014 ai luajti veten në filmin e Krishtlindjeve " What is your sign 6? ".

Glenn Norton

Glenn Norton është një shkrimtar me përvojë dhe një njohës i pasionuar i të gjitha gjërave që lidhen me biografinë, të famshmit, artin, kinemanë, ekonominë, letërsinë, modën, muzikën, politikën, fenë, shkencën, sportin, historinë, televizionin, njerëzit e famshëm, mitet dhe yjet. . Me një gamë eklektike interesash dhe një kuriozitet të pangopur, Glenn filloi udhëtimin e tij të shkrimit për të ndarë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë.Pasi kishte studiuar gazetari dhe komunikim, Glenn zhvilloi një sy të mprehtë për detaje dhe një aftësi për të treguar histori magjepsëse. Stili i tij i të shkruarit është i njohur për tonin e tij informues, por tërheqës, duke sjellë pa mundim jetën e figurave me ndikim dhe duke u thelluar në thellësi të temave të ndryshme intriguese. Nëpërmjet artikujve të tij të hulumtuar mirë, Glenn synon të argëtojë, edukojë dhe frymëzojë lexuesit për të eksploruar tapiceri të pasur të arritjeve njerëzore dhe fenomeneve kulturore.Si një kinefil i vetëshpallur dhe entuziast i letërsisë, Glenn ka një aftësi të çuditshme për të analizuar dhe kontekstualizuar ndikimin e artit në shoqëri. Ai eksploron ndërveprimin midis krijimtarisë, politikës dhe normave shoqërore, duke deshifruar se si këta elementë formojnë ndërgjegjen tonë kolektive. Analiza e tij kritike e filmave, librave dhe shprehjeve të tjera artistike u ofron lexuesve një këndvështrim të freskët dhe i fton ata të mendojnë më thellë për botën e artit.Shkrimi magjepsës i Glenn shtrihet përtejsferat e kulturës dhe çështjeve aktuale. Me një interes të madh në ekonomi, Glenn thellohet në funksionimin e brendshëm të sistemeve financiare dhe tendencave socio-ekonomike. Artikujt e tij zbërthejnë konceptet komplekse në pjesë të tretshme, duke i fuqizuar lexuesit të deshifrojnë forcat që formojnë ekonominë tonë globale.Me një oreks të gjerë për njohuri, fushat e ndryshme të ekspertizës së Glenn-it e bëjnë blogun e tij një destinacion të vetëm për këdo që kërkon njohuri të plota në një mori temash. Pavarësisht nëse është duke eksploruar jetët e të famshëmve ikonë, duke zbuluar misteret e miteve të lashta ose duke zbërthyer ndikimin e shkencës në jetën tonë të përditshme, Glenn Norton është shkrimtari juaj i preferuar, duke ju udhëhequr nëpër peizazhin e gjerë të historisë, kulturës dhe arritjeve njerëzore. .