Glenn Norton

Életrajz - Cannonades on Planet Earth

• Rafael Nadal 2010-ben

Rafael Nadal Parera 1986. június 3-án született a mallorcai Manacorban (Spanyolország) Sebastien étteremtulajdonos és üzletember, valamint Ana Maria gyermekeként. Ő lett a legfiatalabb teniszező, aki bekerült a világranglista top 100-as listájára, és az első, aki megdöntötte Roger Federer rekordját. 5 éves kora óta nagybátyja, Toni edzette, és már gyermekkorában elkezdett teniszezni.

Manacor legfestőibb terén, egy 18. századi kis templom mellett lakik, és a család ötemeletes házában saját edzőtermet is kialakított. Rafael és húga, Maria Isabel a negyedik és ötödik emeletet foglalja el, míg az elsőn a nagyszülők, Rafael és Isabel, a másodikon Toni bácsi a feleségével és három gyermekével, a harmadikon pedig Rafa szülei, Sebastien és Ana Maria laknak.

Rafael, mindenki számára Rafa, a bizonyíték arra, hogy a bajnokok nem születnek, hanem bajnokká válnak, és ahhoz, hogy azzá váljanak, kitartás, kemény munka, verejték, az első vereségeknél fel nem adás és egy olyan kar kell, amely iszonyatos erővel söpri az elő- és hátkezeket. Fizikai tulajdonságok, amelyek a sebesség, állóképesség és egyensúly hihetetlen keverékében foglalhatók össze, és mentális tulajdonságok, amelyek lehetővé teszik a spanyol bajnok számára, hogy felemelje aTechnikai képességek, amelyek a laikus szemmel talán nem tűnnek kivételesnek, de amelyek - különösen, ha Nadal védekezik - méltóvá teszik őt a teniszolimposzra. Ami azonban leginkább jellemzi Rafael Nadal játékát - és ami ellenfeleit idegessé teszi -, az a minimális hibaszázalék, amely a játékát jellemzi.a mérkőzéseit.

Nagyon kevés indokolatlanul elvesztett "tizenötös" és taktikai döntés, amely soha nem kérdéses, mert mindig összhangban van a pillanattal és a kontextussal. Nem lehet eltitkolni, hogy a fizikai erő az a dinamit, amellyel a spanyol a pálya hátsó feléről robbantja játékát, de ez ne tévessze meg az esztétákat és a klasszikusabb, ujjakkal és gallérokkal játszott tenisz szerelmeseit; valójában a passzokNadal szűk szögei és bevehetetlen röppályái csak kifinomult ütővel kezdődhetnek. A látszaton túli tehetség jele a rövid labdák sebészi és hatékony használatában, vagy a második szerva elhelyezésében (2008-ban Wimbledonban láthattuk) olyan ütésekben, amelyek érintést és érzékenységet igényelnek.

Lehet vitatni, hogy időnként nem elegáns az a buzgalom és (verseny)gonoszság, amivel a labdát támadja, hogy balkezes előkeze szakadt, hogy a fonákja mintha a baseballból lopott volna, hogy a hálónál iskolázott, de ami minden ütéséből kijön, az sosem laza és banális, hanem a modern tenisz himnusza, az erő és a kontroll szintézise.

Lásd még: Edoardo Leo, életrajz

Már 14 évesen, szatellit versenyeken debütált a profik között; 2001 szeptemberében szerezte első pontjait, és az év végére a világranglista 818. helyére került. 2002 áprilisában Mallorcán, Ramon Delgado ellen megnyerte első ATP-meccsét, és ezzel ő lett a 9. 16 év alatti, aki meccset nyert az Open-korszakban.

2002-ben hat tornagyőzelmet aratott, és az ATP 235. helyén zárta az évet, a junior wimbledoni tornán pedig az elődöntőig jutott.

2003-ban Nadal mindössze 16 évesen bekerül a világ legjobb 100 egyéni teniszezője közé, és ezzel a második legfiatalabb teniszező, aki valaha ezt elérte. 17 évesen Nadal debütál Wimbledonban, és kiérdemli azt a megtiszteltetést, hogy 1984 óta, amikor a 16 éves Boris Becker megelőzött minket, ő a legfiatalabb férfi játékos, aki a harmadik fordulóba jutott.

2003-ban Rafa Nadal bejutott a döntőbe Cagliariban, ahol az olasz Filippo Volandri legyőzte. Megnyerte a rangos challenger-t Barlettában, majd néhány héttel később Monte-Carlóban játszotta első Masters-tornáját, ahol két fordulón is túljutott; ezzel a teljesítményével bekerült a világranglista első 100 helyezettje közé. Wimbledonban debütált, és a 3. fordulóig jutott. Egy hónappal később már a top 50-ben volt.

2004 januárjában Aucklandben elérte első ATP-döntőjét, egy hónappal később pedig a Davis-kupában debütált a Csehország elleni mérkőzésen; Jiri Novak ellen kikapott, de aztán Radek Stepanek ellen nyert. A Miamiban megrendezett Master Series-tornán rangos győzelmet aratott, a harmadik fordulóban a világelső Roger Federerrel találkozott és két szettben legyőzte; ez volt a kezdete pályafutása egyik legsikeresebb és legsikeresebb évének.Augusztusban Sopotban megszerezte második ATP-címét. December 3-án az Andy Roddick elleni győzelme döntő volt a spanyolok ötödik Davis-kupa-diadalához, és Nadal lett a trófea történetének legfiatalabb győztese. A szezont a világranglista 48. helyén zárta.

Lásd még: Antonino Spinalbese, életrajz, történelem, magánélet és érdekes tények Antonino Spinalbese-ről

Tizenegy tornát nyert a szezonban (Costa Do Sauipe, Acapulco, Monte Carlo AMS, Barcelona, Róma AMS, French Open, Bastad, Stuttgart, Montreal AMS, Peking, Madrid AMS) a tizenkét lejátszott döntőből (csak Roger Federer nyert annyit, mint ő 2005-ben), négy győzelemmel beállította az egy év alatt megnyert Master Series-tornák számának rekordját (ezt a rekordot osztja meg a következőkkelRoger Federer négy Masters Series-torna győztese ugyanabban a szezonban és 2006-ban).

A római Master Series tornán 5 óra 14 percig tartó, véget nem érő küzdelem után győzött Guillermo Coria ellen. 23-án a döntőben legyőzte Mariano Puerta-t, ezzel megnyerte első Roland Garros-győzelmét, és feljött a második helyre az ATP-ranglistán. Egy lábsérülés miatt nem tudott részt venni a Shanghai Masters Cupon.

2006-ot Nadal "feladta" az Australian Openen, ismét ugyanazok a fizikai problémák miatt, de a pályákra visszatérve megnyerte a dubaji tornát a döntőben Roger Federer ellen. 2006-ban ismét megnyerte a Master Series tornákat Monte-Carlóban és Rómában, és mindkét alkalommal Federert győzte le a döntőben. 2006. június 11-én hazai tornáján, Barcelonában megerősítette győzelmét, és 2006. június 11-én, a döntőbenA Roland Garroson, svájci riválisát ismét legyőzve, megnyerte második Slam-tornáját. Ezzel az eredménnyel Nadal lett az első játékos a történelemben, aki két egymást követő évben is elérte az úgynevezett "Red Slamet" (győzelmek a három legrangosabb salakos tornán: Monte Carlo, Róma, Párizs), megerősítve ezzel a salakfelület specialistájának státuszát.

Nadal 2007-ben egy hullámzó kezdés után (az Australian Openen a negyeddöntőben a chilei Fernando Gonzaleztől kapott ki) márciusban az Indian Wells Master Series-en diadalmaskodott, a döntőben a szerb Novak Djokovicot verte, áprilisban a Monte Carlo Master Series-en a döntőben sokadszorra győzte le Roger Federert, Barcelonában a döntőben a szerb Guillermo Canast, majd aMájusban a római Master Series versenyen, a döntőben a chilei Fernando Gonzalezt verte. Ezen a tornán megdöntötte a John McEnroe által tartott 75 egymást követő győzelem rekordját is, amelyet egyetlen típusú talajon (az ő esetében salakon) aratott.

Később, a hamburgi tornán a spanyol elvesztette a döntőt Roger Federer ellen, és ezzel megszakadt a 81 egymást követő salakos győzelmek sorozata. Ez alkalommal, a két riválist összekötő szívélyes és megbecsült kapcsolat demonstrálására Nadal azt kérte Federertől, hogy írja alá a mérkőzésen viselt pólóját.

A svájci elleni visszavágóra alig két héttel később, a Roland Garroson került sor. A döntőben ismét együtt, mint egy évvel korábban, Nadal zsinórban harmadszor is (Bjorn Borg óta az egyetlen játékos az Open-korszakban) 6-3,4-6,6-3,6-3,6-4 arányban hozta el a címet, a torna egyetlen elveszített szettjét a legvégső játékban adva fel.

A francia nyílt teniszbajnokságon tovább növelte hihetetlen győzelmi sorozatát, 21-0-ra; sőt, Párizsban salakon még mindig veretlen. Ezzel a győzelemmel a mallorcai teniszező 13 fellépésén három Grand Slam-tornagyőzelemre növelte Grand Slam-címeinek számát (a harmadik a statisztikában John McEnroe és Jimmy Connors után).

Egy másik rekordot is tart: a 34 salakon játszott, legjobb ötös szettben játszott meccsét Nadal mindegyiket megnyerte.

Ismét bejutott a wimbledoni torna döntőjébe, és öt év után először öt szettes mérkőzésre kényszerítette Roger Federert a londoni füvön (7-6,4-6,7-6,2-6,6-2). A svájci a mérkőzés utáni nyilatkozataiban így fogalmazott: " ő is megérdemelte ezt a címet ".

Nadal később Stuttgartban győzött, de az előző évhez hasonlóan a szezon második felében sem brillírozott, és a US Openen a 4. fordulóban 4 szettben esett ki honfitársától, Ferrertől. A szezont a párizsi Bercy Masters Series-torna döntőjével (David Nalbandian 6-4 6-0-ra legyőzte) és egy újabb elődöntővel zárta a Shanghai Masters Cupon (ismét Federertől kapott ki 6-4 6-1-re).Zsinórban harmadik éve a második helyen zárja a szezont a világranglistán. Az év végi ATP 2007 Entry Rankingben Rafael Nadal 1445 ponttal van lemaradva a svájci bajnok mögött, a mallorcai jelenségnek egy év alatt több mint 2500 pontot sikerül lecsippentenie a világelsőről, ami az egyik legkisebb különbség Roger Federer átvétele óta.

Elérkezett a 2008-as év, és Nadal részt vett a chennai ATP-tornán, ahol bejutott a döntőbe, de ott az orosz Mihail Youzhny ellen simán kikapott (6-0, 6-1). A döntőben elszenvedett vereség ellenére Nadalnak sikerült további pontokat csípnie Roger Federertől. Rafael Nadal pályafutása során először jutott be az Australian Open elődöntőjébe, ahol a meglepő francia Jo-Wilfred Tsonga. Az Australian Openen jó 200 pontot szerzett a ranglistán, és még közelebb került Roger Federerhez, mindössze 650 pontra csökkentve a különbséget (2008. január). Márciusban a dubaji torna negyeddöntőjébe jutott, ahol két szettben (7-6, 6-2) kikapott Andy Roddicktől, de Roger Federer egyidejű első fordulós vereségének köszönhetően 350 pontra megközelítette avilágelső.

A spanyol nem túl rózsás időszakát a rotterdami torna második fordulójában az olasz Andreas Seppitől három keményen megvívott szettben elszenvedett vereség emelte ki. Most a mallorcainak egy nagyon fontos eredményt kell megvédenie: a szezon I. Master Series-ének Indian Wells-i győzelmét, amelyet a döntőben 7-5 6-3-ra nyert a szerb Djokovic ellen. Nadal könnyedén jutott be aa 16 közé jutott, ahol a friss francia Australian Open-döntős Tsongával találkozott, aki a döntőben a saját kárán nyert.

A spanyol kemény küzdelem után 5-2-es hátrányból felállt, majd a harmadikban kiszerválta Tsongát, és 6-7 7-6 7-5-re megnyerte a mérkőzést, megbosszulva a legutóbbi vereségét. A negyeddöntőben Rafa egy másik kemény ellenfélre talált, akit még soha nem tudott legyőzni, James Blake-re. A mérkőzés ismét harmadik szettre ment, és ahogy az előzőben, most is az izmos világelső nyert. Nadal reményea tavalyi eredményéhez hasonlóan a világranglista-3. Djokovic ellen bukott el, aki két szettben verte meg. A miami tornán a döntőig jutott, miután legyőzte többek között Kiefer, Blake és Berdych játékosait, a fináléban azonban az orosz Nyikolaj Davydenko 6-4 6-2-re megelőzte.

Miután Brémában a Davis Kupában és Nicolas Kiefer ellen is játszott és nyert, áprilisban sorozatban negyedszer nyerte meg a Monte Carlo Master Series-t, miután sorrendben Ancicot, Ferrerót, Ferrert, Davvdenkót és a döntőben Federert is legyőzte. Nem csak ezt, hanem nem sokkal később, nagyjából egy órával később a Monte Carlo-i párosversenyt is megnyerte Tommy Robredóval együtt, a döntőben a M. Bhupathi-M. Bhupathi párost verve.Knowles 6-3,6-3. Ő volt az első játékos, aki Monte-Carlóban megcsinálta az egyes-páros duplát. A póker is összejött Barcelonában, ahol a döntőben honfitársát, Ferrert győzte le 6-1 4-6 6-1 arányban. A római Masters Series-tornán Nadal a második fordulóban honfitársától, Juan Carlos Ferrerótól kapott ki 7-5 6-1 arányban.nem jó fizikai állapota és különösen lábproblémái miatt. 2005 óta ez volt Nadal első veresége salakon, mielőtt bejutott volna egy salakos torna döntőjébe. 2007-ben Roger Federer volt az utolsó, aki megverte Nadalt salakon a hamburgi masters sorozat döntőjében.

Hamburgban először nyert, a döntőben 7-5 6-7 6-3 arányban legyőzve a világelső Roger Federert. Az elődöntőben Novak Djokovicot győzte le, pazar meccset játszva. A Roland Garroson sorozatban negyedszer nyert, először szettveszteség nélkül, a döntőben hihetetlen 6-1 6-3 6-0 arányban lesöpörve Federert, ezzel egyenlített a világranglista első helyén állóA Queen's-i ATP-tornán, amely a wimbledoni tornát megelőző teszt volt, Nadal nagyszerű formában volt, még a tulajdonságainak kevésbé megfelelő felületen - füvön - is. A döntőben 7-6 7-5-re legyőzte Djokovicot a legmagasabb technikai és fizikai színvonalú mérkőzésen.Andres Gimeno 1972-es eastbourne-i győzelme óta ő az első spanyol, aki füvön tornát nyert.

Angliába repült: Wimbledonban egyetlen szettveszteség után (Gulbis ellen) bejutott a döntőbe. A fináléban az ötszörös bajnok és világelső Roger Federerrel találkozott, egy kimerítő, folyamatosan eső miatt megszakított mérkőzés után Nadalnak sikerült 6-4 6-7 6-7 6-7 9-7-re nyernie, miután négy meccslabdája volt, ezzel megszakítva hihetetlen győzelmi sorozatát füvön.(66) Federer. Ez nagyszerű eredmény, hiszen Federer öt évig (2003-2007) volt az All England Club ura. A wimbledoni győzelemmel nagyon közel került ahhoz, hogy ő legyen az új világelső.

A cincinnati Master Series tornán az elődöntőig jutott, de ott döntő vereséget szenvedett az újra felfedezett Novak Djokovic ellen (6-1, 7-5), aki a világranglista harmadik helyén áll. Ennek az eredménynek és Federer egyidejű és váratlan harmadik fordulós vereségének köszönhetően Nadal bebiztosította a számtani bizonyosságot, hogy ő lesz az új ATP-világelső. Rafael Nadal a 24. első helyezett a világranglistán.ranglista történelem, a harmadik spanyol Juan Carlos Ferrero és Carlos Moya után.

A hivatalos világranglista első helyére 2008. augusztus 18-án került sor, egy nappal azután, hogy Spanyolország aranyérmet nyert a 2008-as pekingi olimpián.

2010-ben ötödik alkalommal nyerte meg a római Masters 1000-es tornát, a döntőben David Ferrert legyőzve, ezzel beállította Andre Agassi 17 győzelemmel felállított rekordját. Néhány héttel később ismét a világ élvonalába került, ötödik alkalommal nyerte meg a Roland Garrost (a döntőben a svéd Robin Soderlinget verte).

Ugyanezen év szeptemberében világtörténelmet írt, amikor a Flushing Meadows-i US Open megnyerésével ő lett a legfiatalabb teniszező, aki valaha Grand Slam-tornát nyert.

Rafael Nadal 2010-ben

2011-ben ismét beállította a svéd Björn Borg által tartott rekordot, amikor június elején hatodik Roland Garros-győzelmét aratta, a döntőben ismét legyőzve riválisát, Federert. 2013-ban azonban történelmet írt, amikor nyolcadszor nyerte meg ezt a tornát. A következő évben kilencedik alkalommal győzött.

Egy újabb sérülés után 2015-ben a felépülése bizonytalannak tűnt, olyannyira, hogy ez egy szerencsétlen év volt, talán a spanyol pályafutásának legrosszabbja. 2015-öt a világranglista 5. helyén zárta. 2016-ban értékes olimpiai aranyérmet nyert párosban a riói játékokon Brazíliában, de jött egy újabb sérülés. 2017 egy váratlan döntővel kezdődött egy Slam-tornán, Ausztráliában: mégsem voltEzúttal Federer volt az, aki győzött, méghozzá az 5. szettben. Júniusban ismét győzött Párizsban, ezzel összesen 10-re növelte Roland Garros-győzelmeinek számát, amit a következő két évben megismételt, így összesen 12-re növelte győzelmének számát.

2019-ben Medvegyevet legyőzve a döntőben megnyerte a US Opent. A következő évben a Roland Garroson - a döntőben Djokovicot verte -, így elérte a 20 nyert Slam-tornát. Egy újabb döntő Djokoviccsal 2021-ben Rómában: a Foro Italicón Nadal 16 évvel az első után tizedszer győz, tizedik alkalommal.

35 évesen újabb bravúrt ért el: 2022. január 30-án megnyerte a Slam a 21. helyen (megelőzve a 20. helyen álló kollégáit, Djokovicot és Federert), az orosz Medvegyev (a 10 évvel fiatalabb világelső) legyőzésével, hihetetlen visszatéréssel, egy nagyon hosszú mérkőzésen. Ugyanezen év június 5-én 14. alkalommal nyerte meg a Roland Garrost.

Glenn Norton tapasztalt író és szenvedélyes ismerője mindennek, ami az életrajzhoz, hírességekhez, művészethez, mozihoz, gazdasághoz, irodalomhoz, divathoz, zenéhez, politikához, valláshoz, tudományhoz, sporthoz, történelemhez, televízióhoz, híres emberekhez, mítoszokhoz és sztárokhoz kapcsolódik. . Az érdeklődési körök széles körével és a kielégíthetetlen kíváncsisággal Glenn elindult írói útjára, hogy megossza tudását és meglátásait széles közönséggel.Újságírást és kommunikációt tanult, Glenn kifejlesztette a részleteket, és a magával ragadó történetmesélés képességét. Íróstílusa informatív, mégis megnyerő hangvételéről ismert, amely könnyedén eleveníti meg befolyásos alakok életét, és elmélyül a különféle érdekes témák mélységeibe. Jól kutatott cikkeivel Glenn célja, hogy szórakoztasson, oktasson és inspiráljon olvasóit az emberi teljesítmény és kulturális jelenségek gazdag kárpitjának felfedezésére.Önmagát filmművésznek és irodalomrajongónak valló Glennnek elképesztő képessége van a művészet társadalomra gyakorolt ​​hatásának elemzésére és kontextusba helyezésére. Feltárja a kreativitás, a politika és a társadalmi normák közötti kölcsönhatást, megfejtve, hogyan alakítják ezek az elemek kollektív tudatunkat. Filmek, könyvek és más művészeti kifejezések kritikai elemzése új perspektívát kínál az olvasóknak, és arra ösztönzi őket, hogy mélyebben gondolkodjanak a művészet világáról.Glenn lebilincselő írása túlmutat aa kultúra és az aktuális ügyek területei. A közgazdaságtan iránt érdeklődő Glenn a pénzügyi rendszerek belső működésében és a társadalmi-gazdasági trendekben mélyül el. Cikkei az összetett fogalmakat emészthető darabokra bontják, lehetővé téve az olvasók számára, hogy megfejtsék a globális gazdaságunkat formáló erőket.A széles körű tudás iránti étvágynak köszönhetően Glenn sokrétű szakterülete révén blogja egyablakos célpontja lehet mindazoknak, akik számtalan témába keresnek átfogó betekintést. Legyen szó ikonikus hírességek életének felfedezéséről, az ősi mítoszok titkainak feltárásáról vagy a tudomány mindennapi életünkre gyakorolt ​​hatásának boncolgatásáról, Glenn Norton az Ön kedvenc írója, aki végigkalauzol az emberi történelem, kultúra és eredmények hatalmas tájain. .