Rafaela Nadala biogrāfija

Glenn Norton

Biogrāfija - Kanonādes uz planētas Zeme

• Rafaels Nadals 2010. gadā

Rafaels Nadals Parera dzimis 1986. gada 3. jūnijā Manakorā, Maljorkā (Spānija) restorāna īpašnieka un uzņēmēja Sebastjēna un Anas Marijas ģimenē. 1986. gada 3. jūnijā viņš kļuva par jaunāko tenisistu, kas iekļuvis pasaules ranga pirmajā simtniekā, un pirmo, kas pārspējis Rodžeram Federeram piederošo rekordu. Kopš 5 gadu vecuma viņu trenēja tēvocis Tonijs, un viņš sāka spēlēt tenisu jau bērnībā.

Viņš dzīvo gleznainākajā Manakoras laukumā, blakus nelielai 18. gadsimta baznīciņai, un ģimenes piecstāvu mājā ir uzcēlis arī savu sporta zāli. 4. un 5. stāvā mitinās Rafaels un viņa māsa Marija Izabella, pirmajā stāvā dzīvo vecvecāki Rafaels un Izabella, otrajā - tēvocis Tonijs ar sievu un trim bērniem, bet trešajā - Rafaela vecāki Sebastjēns un Ana Marija.

Rafaels, visiem Rafa, ir pierādījums tam, ka čempioni nevis piedzimst, bet kļūst par čempioniem, un, lai par tādu kļūtu, ir vajadzīga neatlaidība, smags darbs, sviedri, nepadoties pie pirmajiem zaudējumiem un roka, kas ar briesmīgu spēku slauka priekšspēli un bekhendus. Fiziskās īpašības, ko var apkopot neticamā ātruma, izturības un līdzsvara kombinācijā, un garīgās īpašības, kas ļauj spāņu čempionam paceltTehniskās iemaņas, kas nepieredzējušam skatienam var nešķist ārkārtējas, bet kas, it īpaši Nadala aizsardzībā, padara viņu cienīgu tenisa Olimpa cienīgu. Taču visvairāk Rafaela Nadala spēli raksturo - un viņa pretiniekus liek nervozēt - minimālais kļūdu skaits, kas raksturo viņa spēli.viņa spēles.

Ļoti maz bezjēdzīgi zaudētu "piecpadsmitnieku" un taktiskas izvēles, kas nekad nav apšaubāmas, jo tās vienmēr ir atbilstošas brīdim un kontekstam. Nevar noslēpt, ka fiziskā jauda ir dinamīts, ar kuru spānis uzspridzina savu spēli no aizmugures, taču tas nedrīkst maldināt estētus un klasiskāka, ar piedurknēm un apkaklītēm spēlēta tenisa cienītājus; patiesībā, padevējus.Nadala stingrie leņķi un neuzvaramās trajektorijas var sākties tikai ar izsmalcinātu raketi. Par talanta pazīmi, kas pārsniedz ārējo izskatu, liecina ķirurģiska un efektīva īsās bumbas izmantošana vai otrās serves izvietojums (redzams Vimbldonā 2008. gadā) sitieni, kas prasa pieskārienu un jutīgumu.

Var apgalvot, ka brīžiem dedzība un (sacensību) niknums, ar kādu viņš uzbrūk bumbiņai, nav elegants, ka viņa kreisās rokas "forehand" ir ripped, ka viņa "backhand" šķiet nozagts no beisbola, ka pie tīkla viņš ir scholastisks, bet tas, kas iznāk no visiem viņa sitieniem, nekad nav nejaušs un banāls, bet ir himna modernajam tenisam, spēka un kontroles sintēze.

Profesionālajā tenisā viņš debitēja 14 gadu vecumā satelītturnīros; 2001. gada septembrī viņš nopelnīja pirmos punktus un līdz gada beigām ieņēma 818. vietu pasaules rangā. 2002. gada aprīlī Maljorkā viņš uzvarēja savā pirmajā ATP mačā pret Ramonu Delgado, kļūstot par 9. jaunāko 16 gadu vecumu nesasniegušo tenisistu, kurš uzvarējis mačā Open ērā.

2002. gadā viņš uzvarēja sešos "futures" turnīros un gadu noslēdza ATP rangā 235. vietā, sasniedzot Vimbldonas junioru turnīra pusfinālu.

2003. gadā Nadals tikai 16 gadu vecumā iekļuva pasaules 100 labāko vienspēļu spēlētāju rangā un ir otrais jaunākais tenisists, kas jebkad to paveicis. 17 gadu vecumā Nadals debitēja Vimbldonā un ieguva godu kļūt par jaunāko vīriešu tenisistu, kas sasniedzis trešo kārtu kopš 1984. gada, kad to paveica 16 gadus vecais Boriss Bekers.

2003. gadā Rafa Nadals sasniedza finālu Kaljāri, kur viņu pārspēja itālis Filipo Volandri. 2003. gadā viņš uzvarēja prestižajā "Challenger" turnīrā Barletta un dažas nedēļas vēlāk aizvadīja savu pirmo "Masters" turnīru Montekarlo, pārvarot divas kārtas; šis sniegums ļāva viņam iekļūt pasaules pirmajā simtniekā. 2003. gadā viņš debitēja Vimbldonā un sasniedza 3. kārtu. Mēnesi vēlāk viņš jau bija pirmajā 50. vietā.

2004. gada janvārī Oklendā viņš sasniedza savu pirmo ATP finālu, bet mēnesi vēlāk debitēja Deivisa kausa izcīņas mačā pret Čehiju; viņš zaudēja Jiri Novakam, bet pēc tam uzvarēja Radek Stepanek. 2004. gada janvārī Maiami notikušajā Master Series turnīrā viņš izcīnīja prestižu uzvaru, trešajā kārtā divos setos tiekoties ar pasaules pirmo numuru Rodžeru Federeru un pārspējot to; tas bija sākums vienam no veiksmīgākajiem un veiksmīgākajiem gadiem viņa karjerā.Augustā viņš izcīnīja savu otro ATP titulu Sopotā. 3. decembrī viņa uzvara pār Endiju Rodiku izšķīra Spānijas piekto triumfu Deivisa kausa izcīņā, un Nadals kļuva par jaunāko uzvarētāju šīs trofejas vēsturē. Sezonu viņš noslēdza 48. vietā pasaules rangā.

Sezonas laikā viņš uzvarēja vienpadsmit turnīros (Costa Do Sauipe, Akapulko, Monte Karlo AMS, Barselonā, Romas AMS, Francijas atklātajā čempionātā, Bastadā, Štutgartē, Monreālas AMS, Pekinā, Madrides AMS) no divpadsmit izspēlētajiem fināliem (tikai Rodžers Federers 2005. gadā uzvarēja tikpat daudz turnīros kā viņš), uzstādīja rekordu Master sērijas turnīru uzvarētāju skaita ziņā vienā gadā, izcīnot četras uzvaras (šis rekords viņam ir līdzīgs arRodžers Federers uzvarēja četros Masters sērijas turnīros vienā sezonā un 2006. gadā).

Romas "Master Series" turnīrā viņš uzvarēja Giljermo Koriju pēc nebeidzamas cīņas, kas ilga 5 stundas un 14 minūtes. 23. maijā viņš finālā pārspēja Mariano Puertu, izcīnot savu pirmo uzvaru Roland Garros un sasniedzot otro vietu ATP rangā. Pēdas trauma liedza viņam piedalīties Šanhajas "Masters Cup" turnīrā.

2006. gads sākās ar Nadala "izstāšanos" Austrālijas atklātajā čempionātā, atkal to pašu fizisko problēmu dēļ, bet, atgriežoties kortos, viņš uzvarēja Dubaijas turnīrā finālā pret Rodžeru Federeru. 2006. gadā viņš atkal uzvarēja Master Series turnīros Montekarlo un Romā un abos gadījumos finālā pārspēja Federeru. 2006. gada 11. jūnijā viņš apstiprināja savu uzvaru mājas turnīrā Barselonā un finālāRoland Garros, vēlreiz pārspējot savu šveiciešu sāncensi, viņš uzvarēja savā otrajā Slam turnīrā. Ar šo rezultātu Nadals kļuva par pirmo tenisistu vēsturē, kurš divus gadus pēc kārtas sasniedzis tā saukto "sarkano slamu" (uzvaras trijos prestižākajos māla turnīros: Montekarlo, Romā un Parīzē), apliecinot savu kā šī seguma speciālista statusu.

Pēc nestabila sākuma (Austrālijas atklātajā čempionātā viņu ceturtdaļfinālā pārspēja čīlietis Fernando Gonzalezs) Nadals 2007. gadā martā triumfēja Indianvelsas meistarsacīkšu sērijas turnīrā, finālā pārspējot serbu Novaku Džokoviču, aprīlī Montekarlo meistarsacīkstēs, finālā pieveicot Rodžeru Federeru, Barselonā un pēc tam finālā pārspējot Giljermo Kanasu, un aprīlīmaijā Romā notikušajā "Master Series" turnīrā, finālā pārspējot čīlieti Fernando Gonzalezu. Šajā turnīrā viņš arī pārspēja Džona Makenro rekordu - 75 uzvaras pēc kārtas uz viena veida seguma (viņa gadījumā māla), kas piederēja Džonam Makenro.

Vēlāk Hamburgas turnīrā spānis zaudēja finālā Rodžeram Federeram, pārtraucot savu uzvaru sēriju uz māla - 81. Toreiz Nadals, demonstrējot sirsnīgās un cieņpilnās attiecības, kas saista abus sāncenšus, vēlējās, lai Federers parakstās uz mača laikā valkātā krekla.

Revanšs pret šveicieti notika tikai pēc divām nedēļām Roland Garros. Atkal kopā finālā, tāpat kā gadu iepriekš, Nadals trešo gadu pēc kārtas izcīnīja titulu (vienīgais spēlētājs kopš Bjorna Borga Open laikmetā) ar rezultātu 6-3,4-6,6-3,6-4, vienīgo zaudēto setu turnīrā atdodot pašā pēdējā geimā.

Skatīt arī: Morgana Freemana biogrāfija

Viņš palielināja savu neticamo uzvaru sēriju Francijas atklātajā čempionātā - 21-0; patiesībā viņš joprojām ir nepārspēts uz Parīzes māla. Ar šo uzvaru Maljorkas tenisists savu "Grand Slam" titulu skaitu ir palielinājis līdz trim 13 startos (trešais statistikā aiz Džona Makenro un Džimija Konorsa).

Viņam pieder arī vēl viens rekords - 34 mačos, kas aizvadīti uz māla, Nadals ir uzvarējis visos.

Viņš atkal sasniedza Vimbldonas turnīra finālu un iebiedēja Rodžeru Federeru, pirmo reizi piecu gadu laikā piespiežot viņu piecu setu mačā uz Londonas zāliena (7-6,4-6,7-6,2-6,6-6,6-2). Pēc mača šveicietis teica: ". viņš arī ir pelnījis šo titulu ".

Vēlāk Nadals uzvarēja Štutgartē, bet, tāpat kā iepriekšējā gadā, sezonas otrajā pusē nespīdēja un ASV atklātajā čempionātā 4. kārtā 4 setos tika izslēgts no ASV atklātā čempionāta, kurā viņu 4 setos pārspēja tautietis Ferrers. Sezonu viņš noslēdza ar Parīzes Bercy Masters sērijas turnīra finālu (pārspēja Davidu Nalbandianu 6-4 6-0) un vēl vienu pusfinālu Šanhajas Masters kausa izcīņā (atkal pārspēja Federeru 6-4 6-1).Trešo gadu pēc kārtas viņš sezonu noslēdz pasaules rangā otrajā vietā. 2007. gada ATP 2007 Entry Ranking rangā Rafaels Nadals no Šveices čempiona atpaliek par 1445 punktiem, Maljorkas fenomenam izdodas gada laikā no pasaules ranga līdera atkost vairāk nekā 2500 punktus, kas ir viena no mazākajām starpībām kopš tā laika, kad to pārņēma Rodžers Federers.

2008. gadā Nadals piedalījās ATP turnīrā Čennajā, kur sasniedza finālu, taču ļoti vienkāršā veidā zaudēja krievam Mihailam Južnijam (6-0, 6-1). Neraugoties uz zaudējumu finālā, Nadalam izdevās nopelnīt vēl punktus no Rodžera Federera. Pirmo reizi karjerā Rafaels Nadals sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālu, kur viņu pārspēja pārsteidzošais francūzis Žo.Austrālijas atklātajā čempionātā viņš ieguva labus 200 ranga punktus un vēl vairāk pietuvojās Rodžeram Federeram, samazinot starpību līdz 650 punktiem (2008. gada janvārī). Martā viņš sasniedza Dubaijas turnīra ceturtdaļfinālu, kurā divos setos (7-6, 6-2) piekāpās Endijam Roddikam, bet, pateicoties vienlaicīgajam Rodžera Federera zaudējumam pirmajā kārtā, viņš pietuvojās 350 punktiem nopasaules pirmais numurs.

Spānim ne pārāk veiksmīgo periodu izgaismoja zaudējums Roterdamas turnīra otrajā kārtā, kad viņš trīs smagos setos piekāpās itālim Andreasam Seppi. Tagad maljorkietim ir jāaizstāv ļoti svarīgs rezultāts - uzvara sezonas pirmajā "Master" sērijas turnīrā Indianvelsā, ko viņš finālā ar 7-5 6-3 uzvarēja serbu Džokoviču. Nadals viegli iekļūst16. kārtā, kur viņš tikās ar Austrālijas atklātā čempionāta finālistu francūzi Tsongu, kurš finālā uzvarēja uz sava rēķina.

Pēc sīvas cīņas spānis atspēlējās no deficīta 5-2, trešajā setā servēja Tsonga un uzvarēja ar 6-7 7-6 7-5, atriebjoties par neseno zaudējumu. Ceturtdaļfinālā Rafa sastapa vēl vienu smagu pretinieku, kuru viņš nekad nebija uzvarējis, Džeimsu Bleiku. Arī šoreiz mačs nonāca līdz trešajam setam, un, tāpat kā iepriekšējā, uzvarēja muskuļotais pasaules otrais numurs. Nadala cerībaslai izlīdzinātu pagājušā gada rezultātu, cieta neveiksmi pret pasaules trešo numuru Džokoviču, kurš viņu pārspēja divos setos. Maiami turnīrā viņš sasniedza finālu, cita starpā pārspējot Kīferu, Bleiku un Berdihu, taču finālā viņu apsteidza krievs Nikolajs Davidenko, kurš uzvarēja ar 6-4 6-2.

Pēc spēles un uzvaras Brēmenē Deivisa kausa izcīņā un pret Nikolasu Kīferu, aprīlī viņš ceturto reizi pēc kārtas uzvarēja Montekarlo "Master" sērijas turnīrā, secīgi pārspējot Ančiču, Ferrero, Ferreru, Davvdenko un finālā Federeru. Un ne tikai to - neilgi pēc tam, apmēram stundu vēlāk, viņš kopā ar Tomiju Robredo uzvarēja arī dubultspēlēs Montekarlo, finālā pārspējot pāri M. Bhupati-M. Bhupati.Knowles ar rezultātu 6-3,6-3. Viņš bija pirmais tenisists, kurš Monte Karlo veica vienspēļu-dubultspēļu dubultspēļu turnīru. Pokers tika izspēlēts arī Barselonā, kur viņš finālā pārspēja tautieti Ferreru ar rezultātu 6-1 4-6 6-1. Masters sērijas turnīrā Romā Nadalu otrajā kārtā ar rezultātu 7-5 6-1 pārspēja tautietis Huans Karloss Ferrero.viņa ne visai labā fiziskā kondīcija un jo īpaši pēdas problēmas. Šī ir Nadala pirmā sakāve kopš 2005. gada uz māla, pirms viņš sasniedzis māla turnīra finālu. Pēdējais, kurš Nadalu uz māla bija pārspējis, bija Rodžers Federers 2007. gadā Hamburgas mastersa sērijas finālā.

Hamburgā viņš pirmo reizi uzvarēja, finālā pārspējot pasaules pirmo numuru Rodžeru Federeru ar rezultātu 7-5 6-7 6-3. Pusfinālā viņš bija pārspējis Novaku Džokoviču, aizvadot lielisku maču. Roland Garros viņš uzvarēja ceturto reizi pēc kārtas, pirmo reizi nezaudējot nevienu setu, finālā ar neticamo rezultātu 6-1 6-3 6-0 sametot Federeru, tādējādi izlīdzinotATP turnīrā Queen's, kas bija pārbaudījums pirms Vimbldonas, Nadals bija lieliskā formā, pat uz seguma - zālāja -, kas bija mazāk piemērots viņa īpašībām. Finālā viņš uzvarēja Džokoviču ar 7-6 7-5 visaugstākā tehniskā un fiziskā līmeņa mačā.un kļuva par pirmo spānieti, kas uzvarējusi turnīrā uz zāliena kopš Andresa Himeno uzvaras Īstbornā 1972. gadā.

Skatīt arī: Georges Seurat, biogrāfija, vēsture un dzīve Biografieonline

Viņš aizlidoja uz Angliju: Vimbldonā viņš sasniedza finālu, zaudējot tikai vienu setu (Gulbim). Finālā viņš tikās ar pieckārtējo čempionu un pasaules pirmo numuru Rodžeru Federeru, un pēc nogurdinošas spēles, ko nepārtraukti pārtrauca lietus, Nadalam izdevās uzvarēt ar 6-4 6-7 6-7 9-7, kad viņam bija četri mačbumbas punkti, tādējādi pārtraucot savu neticamo uzvaru sēriju uz zālāja.(66) Federeram. Tas ir lielisks rezultāts, jo Federers piecus gadus (2003-2007) bija "All England" kluba kapteinis. Pēc uzvaras Vimbldonā viņš ir ļoti tuvu tam, lai kļūtu par jauno pasaules pirmo numuru.

Sinsinati notiekošajā Master Series turnīrā viņš sasniedza pusfinālu, taču tajā viņu pārliecinoši uzvarēja pasaules trešais numurs Novaks Džokovičs (6-1, 7-5). Pateicoties šim rezultātam un vienlaikus negaidītajam Federera zaudējumam trešajā kārtā, Nadals nodrošināja aritmētisko pārliecību kļūt par jauno ATP pasaules ranga pirmo numuru. Rafaels Nadals ir 24. pirmais numurs.reitinga vēsturē, trešais spānis pēc Huana Karlosa Ferrero un Karlosa Moijas.

Oficiālā pasaules pirmā vieta tika izcīnīta 2008. gada 18. augustā, tikai dienu pēc tam, kad Spānija 2008. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu.

2010. gadā viņš piekto reizi uzvarēja Romas Masters 1000 turnīrā, finālā pārspējot Davidu Ferreru, tādējādi izlīdzinot Andre Agasi rekordu - 17 uzvaras. Dažas nedēļas vēlāk viņš atkal bija pasaules ranga augšgalā, piekto reizi uzvarot Roland Garros (finālā pārspējot zviedru Robinu Soderlingu).

Tā paša gada septembrī viņš iegāja pasaules tenisa vēsturē, kad, Flushing Meadows turnīrā uzvarējis ASV atklātajā čempionātā, kļuva par visu laiku jaunāko tenisistu, kas uzvarējis "Grand Slam" turnīros.

Rafaels Nadals 2010. gadā

2011. gadā viņš atkal izlīdzināja zviedram Bjornam Borgam piederošo rekordu, kad jūnija sākumā izcīnīja savu sesto Roland Garros uzvaru, finālā atkal pārspējot savu sāncensi Federeru, bet 2013. gadā viņš ierakstījās vēsturē, uzvarot šajā turnīrā astoto reizi. Nākamajā gadā viņš uzvarēja jau devīto reizi.

Pēc kārtējās traumas viņa atveseļošanās 2015. gadā šķita tik nedroša, ka šis bija neveiksmīgs gads, iespējams, vissliktākais spāņa karjerā. 2015. gadu viņš noslēdza kā pasaules piektais numurs. 2016. gadā viņš izcīnīja vērtīgu olimpisko zelta medaļu dubultspēlēs Rio spēlēs Brazīlijā, taču nāca jauna trauma. 2017. gads sākās ar negaidītu finālu Slam turnīrā, Austrālijā: pat neŠoreiz piektajā setā uzvarēja Federers. Jūnijā viņš atkal uzvarēja Parīzē, tādējādi viņa kopējais Roland Garros uzvaru skaits sasniedza 10. Nākamajos divos gados viņš to atkārtoja, kopumā sasniedzot 12 uzvaras.

2019. gadā viņš uzvarēja ASV atklātajā čempionātā, finālā pārspējot Medvedevu. Nākamajā gadā viņš uzvarēja Roland Garros - finālā pārspēja Džokoviču -, sasniedzot 20 uzvarēto Slam turnīru skaitu. 2021. gadā Romā notiks jauns fināls ar Džokoviču: Foro Italico turnīrā Nadals uzvar 10. reizi, 16 gadus pēc pirmās uzvaras.

35 gadu vecumā viņš sasniedza jaunu panākumu: 2022. gada 30. janvārī viņš uzvarēja savā Slam 21. numuru (apsteidzot savus kolēģus Džokoviču un Federeru, kuri bija 20. vietā), pārspējot krievu Medvedevu (pasaules 2. numurs, 10 gadus jaunāks), neticamā atgriešanās ļoti garā mačā. Tā paša gada 5. jūnijā viņš 14. reizi uzvarēja Roland Garros.

Glens Nortons ir pieredzējis rakstnieks un kaislīgs visu, kas saistīts ar biogrāfiju, slavenībām, mākslu, kino, ekonomiku, literatūru, modi, mūziku, politiku, reliģiju, zinātni, sportu, vēsturi, televīziju, slaveniem cilvēkiem, mītiem un zvaigznēm, pazinējs. . Ar eklektisku interešu loku un neremdināmu zinātkāri Glens uzsāka savu rakstīšanas ceļojumu, lai dalītos savās zināšanās un atziņās ar plašu auditoriju.Studējis žurnālistiku un komunikāciju, Glens attīstīja dedzīgu skatienu uz detaļām un spēja valdzinoši stāstīt stāstus. Viņa rakstīšanas stils ir pazīstams ar informatīvo, bet saistošo toni, bez piepūles atdzīvinot ietekmīgu personību dzīvi un iedziļinoties dažādu intriģējošu tēmu dziļumos. Ar saviem labi izpētītajiem rakstiem Glens cenšas izklaidēt, izglītot un iedvesmot lasītājus izpētīt bagātīgo cilvēku sasniegumu un kultūras parādību gobelēnu.Kā pašpasludinātam kinofilam un literatūras entuziastam Glenam piemīt neticami spēja analizēt un kontekstualizēt mākslas ietekmi uz sabiedrību. Viņš pēta mijiedarbību starp radošumu, politiku un sabiedrības normām, atšifrējot, kā šie elementi veido mūsu kolektīvo apziņu. Viņa kritiskā filmu, grāmatu un citu māksliniecisko izpausmju analīze piedāvā lasītājiem jaunu skatījumu un aicina dziļāk aizdomāties par mākslas pasauli.Glena valdzinošais raksts sniedzas tālāk parkultūras un aktualitātes. Ar lielu interesi par ekonomiku Glens iedziļinās finanšu sistēmu iekšējā darbībā un sociāli ekonomiskajās tendencēs. Viņa raksti sarežģītus jēdzienus sadala viegli uztveramās daļās, ļaujot lasītājiem atšifrēt spēkus, kas veido mūsu globālo ekonomiku.Tā kā Glena ir ļoti vēlme pēc zināšanām, viņa dažādās kompetences jomas padara viņa emuāru par vienu pieturas galamērķi ikvienam, kas vēlas iegūt visaptverošu ieskatu neskaitāmās tēmās. Neatkarīgi no tā, vai runa ir par ikonisku slavenību dzīves izpēti, seno mītu noslēpumu atklāšanu vai zinātnes ietekmes uz mūsu ikdienas dzīvi izšķiršanu, Glens Nortons ir jūsu iecienītākais rakstnieks, kurš vedīs jūs cauri milzīgajai cilvēces vēstures, kultūras un sasniegumu ainavai. .