Biografia e Aleksandrit të Grekut

 Biografia e Aleksandrit të Grekut

Glenn Norton

Biografia

  • Alessandro Greco: biografia
  • Alessandro Greco në vitet 2000 dhe 2010
  • Jeta dashurie
  • Gjysma e dytë e viteve 2010

I dashur nga publiku për simpatinë dhe buzëqeshjen e tij ngjitëse, Alessandro Greco është një drejtues televiziv dhe radio italian. Jeta e Alessandro Greco ishte e mbushur me suksese të ndryshme dhe eksperienca të shumta në botën e argëtimit. Nga fillimi deri në periudhën aktuale, ja gjithçka që duhet të dini për këtë personazh magjepsës dhe magjepsës.

Alessandro Greco: biografia

Alessandro Greco lindi në Taranto nën shenjën e Peshqve më 7 mars 1972. Emri i tij i plotë i pagëzimit është Alessandro Antonio Giuseppe Greco. Mami dhe babi punojnë si pastiçeri; ata e kanë mbështetur gjithmonë karrierën e dirigjentit të djalit të tyre.

Shiko gjithashtu: Francesca Lodo, ​​biografia, historia, jeta private dhe kuriozitetet

Alessandro hedh hapat e tij të parë në botën e varietetit me imitime. Ai punon në radio të ndryshme lokale, merr pjesë në shfaqje rruge dhe fillon të mbledhë sukseset e para për aftësitë e tij si artist. Në vitin 1992 merr pjesë në konkursin për talentë të rinj, me titull Stasera mi butto , duke u vënë re pozitivisht edhe pse pa dalë fitues. Në vitin 1995 ai u zgjodh për të marrë pjesë në kastin e Unomattina estate dhe në programin Seven Show , transmetuar në Italia 7.

TheKthesa e vërtetë për Alessandro Greco daton në vitin 1999, vit në të cilin u transmetua programi i famshëm Furore . Me këtë rast Greco luan rolin e dirigjentit brilant, duke arritur pëlqimin pozitiv nga publiku dhe majat e larta të audiencës.

Më pas, ai shfaqet përkrah Laura Freddit në "Take me to the sea, let me dream", transmetuar në Rai Due.

Shiko gjithashtu: Biografia e Giorgione

Në vitin 1998 merr pjesë si konkurrent në episodin e fundit të programit Canale 5 "Beato tra le donne"; është një episod kushtuar vetëm konkurrentëve VIP. Alessandro fiton titullin “VIP i bekuar ndër femra 1998”.

Alessandro Greco në vitet 2000 dhe 2010

Gjatë vitit 2005 ka marrë pjesë së bashku me partneren e tij Beatrice Bocci në reality TV "La Talpa"; tre vjet më vonë ai rifilloi punën në Rai për të drejtuar tre edicionet e "Il gran concerto" (program arsimor për të rinjtë, kuruar nga Raffaella Carrà dhe Sergio Japino). Gjithashtu në vitin 2008 ai filloi të punojë si folës në disa transmetime të radios RTL 102.5.

Alessandro Greco

Në verën e vitit 2011 së bashku me Lorena Bianchetti drejton “Derbin e zemrës”. Gjatë vitit 2012 Alessandro është i zënë me "Il Festival di Castrocaro". Pas dy vitesh prezanton “Tale e Cili Show”.

Jeta e dashurisë

Dirigjenti premtues nga Taranto takohet me Beatrice Bocci dy vjet përpara se të drejtonte "Furore", në shtatori vitit 1997. Të dy takohen ndërsa Beatrice merr pjesë në konkursin e Miss Italisë.

Një dashuri e vërtetë me shikim të parë rezultoi menjëherë në një lidhje të fortë dhe çoi në lindjen e djalit të tyre Lorenzo Greco në 1999. Alessandro dhe Beatrice u martuan në një ceremoni civile më 29 shtator 2008. Më 6 prill 2014 në vend të kësaj dasmat fetare mbahen në kishën e Sant'Andrea Corsini në Montevarchi.

Beatrice ishte tashmë nëna e Alessandrës, e lindur në 1992 gjatë martesës së saj të mëparshme, të cilën ajo e kishte - çuditërisht - me një homonim Alessandro Greco. Anulimin e martesës së tij të parë e mori pas shumë vështirësish dhe pengesash, siç është deklaruar dhe shpjeguar vazhdimisht në media.

Alessandro Greco me Beatrice Bocci-n

Alessandro dhe Beatrice duhej të përballeshin me një moment problematik, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale, gjë që i shtyu ata të nisnin një udhëtim shpirtëror për në Medjugorje. Të dy vendosën gjithashtu të bënin një betim për dëlirësinë absolute gjë që i bëri ata të mos kishin marrëdhënie intime për tre vjet, ose deri në mbërritjen e anulimit të martesës së parë të Beatrice dhe kremtimit kishtar të 2014 Ceremonia u zhvillua. me praninë e jo më pak se dymbëdhjetë priftërinjve, si numri i apostujve.

Gjysma e dytë e viteve 2010

Së bashku me Rita Forte Alessandro Greco kryeson në 2015 UnomattinaEstate - Effetto Estate , deri në kthimin në 2017 për të marrë frenat e Furore , por këtë herë në bashkëpunim me dyshen Gigi dhe Ross. Gjatë vitit 2017 ai u përfshi edhe në prezantimin e lojës “Zero e Lode!”, e transmetuar sërish në Rai 1 menjëherë pas lajmit.

Për finalen e 80-vjetorit të Miss Italia - e cila rikthehet në Rai 1 pas shtatë vitesh - në shtator 2019, Alessandro Greco zgjidhet si mikpritës.

Glenn Norton

Glenn Norton është një shkrimtar me përvojë dhe një njohës i pasionuar i të gjitha gjërave që lidhen me biografinë, të famshmit, artin, kinemanë, ekonominë, letërsinë, modën, muzikën, politikën, fenë, shkencën, sportin, historinë, televizionin, njerëzit e famshëm, mitet dhe yjet. . Me një gamë eklektike interesash dhe një kuriozitet të pangopur, Glenn filloi udhëtimin e tij të shkrimit për të ndarë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë.Pasi kishte studiuar gazetari dhe komunikim, Glenn zhvilloi një sy të mprehtë për detaje dhe një aftësi për të treguar histori magjepsëse. Stili i tij i të shkruarit është i njohur për tonin e tij informues, por tërheqës, duke sjellë pa mundim jetën e figurave me ndikim dhe duke u thelluar në thellësi të temave të ndryshme intriguese. Nëpërmjet artikujve të tij të hulumtuar mirë, Glenn synon të argëtojë, edukojë dhe frymëzojë lexuesit për të eksploruar tapiceri të pasur të arritjeve njerëzore dhe fenomeneve kulturore.Si një kinefil i vetëshpallur dhe entuziast i letërsisë, Glenn ka një aftësi të çuditshme për të analizuar dhe kontekstualizuar ndikimin e artit në shoqëri. Ai eksploron ndërveprimin midis krijimtarisë, politikës dhe normave shoqërore, duke deshifruar se si këta elementë formojnë ndërgjegjen tonë kolektive. Analiza e tij kritike e filmave, librave dhe shprehjeve të tjera artistike u ofron lexuesve një këndvështrim të freskët dhe i fton ata të mendojnë më thellë për botën e artit.Shkrimi magjepsës i Glenn shtrihet përtejsferat e kulturës dhe çështjeve aktuale. Me një interes të madh në ekonomi, Glenn thellohet në funksionimin e brendshëm të sistemeve financiare dhe tendencave socio-ekonomike. Artikujt e tij zbërthejnë konceptet komplekse në pjesë të tretshme, duke i fuqizuar lexuesit të deshifrojnë forcat që formojnë ekonominë tonë globale.Me një oreks të gjerë për njohuri, fushat e ndryshme të ekspertizës së Glenn-it e bëjnë blogun e tij një destinacion të vetëm për këdo që kërkon njohuri të plota në një mori temash. Pavarësisht nëse është duke eksploruar jetët e të famshëmve ikonë, duke zbuluar misteret e miteve të lashta ose duke zbërthyer ndikimin e shkencës në jetën tonë të përditshme, Glenn Norton është shkrimtari juaj i preferuar, duke ju udhëhequr nëpër peizazhin e gjerë të historisë, kulturës dhe arritjeve njerëzore. .