Francesca Lodo, ​​biografia, historia, jeta private dhe kuriozitetet

 Francesca Lodo, ​​biografia, historia, jeta private dhe kuriozitetet

Glenn Norton

Biografia

  • Debutimi në konkurse bukurie
  • Francesca Lodo dhe karriera e saj televizive
  • Debutimi në kinema
  • Francesca Lodo në vitin 2010 dhe 2020
  • Jeta private dhe kuriozitetet

Francesca Lodo lindi në Cagliari, Sardenja, më 1 gusht 1982.

Debutimi i saj në konkurset e bukurisë

Ende e mitur, kur ishte vetëm 17 vjeç, në vitin 1999 u zgjodh për të marrë pjesë në Miss World : vitin e ardhshëm ajo fitoi konkursin Bellissima 2000 , konkurs bukurie organizuar nga Mediaset, konkurrente e garës Miss Italia transmetuar nga Rai. Françeska humbet në votimin përfundimtar kundër Giorgia Palmas , kushërirës së saj.

Francesca Lodo

Francesca Lodo dhe karriera e saj televizive

Ajo u zgjodh më vonë për t'u bërë një nga letrat për edicionin 2002-2003 të programit Canale 5 Passaparola , një program i organizuar nga Gerry Scotti i cili do të sjellë fat në karrierën e shumë prej kolegëve të Francesca-s (mendoni vetëm për Ilary Blasy, Silvia Toffanin, Caterina Murino , Elisa Triani ).

Në vitin 2005 ajo mori pjesë në reality show Ferma , transmetuar në Canale 5: Francesca Lodo u eliminua gjatë episodit të pestë. Në fund të të njëjtit vit duke pozuar lakuriq për kalendarin 2006 të For Men Magazine .

Debutimi nëkinema

Ajo bëri debutimin e saj si aktore filmi në 2006 duke aktruar në filmin e Carlo Vanzina Olè , me Vincenzo Salemme dhe Massimo Boldi. Në të njëjtin vit, ajo ishte fytyra e motit në TG4 dhe spikere e Sipario , përsëri në emisionin e lajmeve Rete 4.

Në 2007, Francesca Lodo pret Lojë e realitetit në Sky Vivo. Në qershor të po këtij viti, gazetat raportuan lajmin sipas të cilit Françeska u mor në pyetje nga prokurori publik Frank Di Maio në kuadër të hetimit të quajtur Vallettopoli , si person i informuar për faktet. Historia kthehet në gjykatë dhe në faqet e lajmeve gjithashtu në verën e vitit 2010 kur Belén Rodríguez pretendon se ka përdorur kokainë së bashku me Francesca Lodo dy herë (në ditët e para të 2007); ky i fundit më pas ka paditur Belen për lajme të rreme, shpifëse dhe shpifëse .

Shiko gjithashtu: Biografia e Dante Alighierit

Francesca Lodo në vitet 2010 dhe 2020

Në vitin 2010 ajo u shfaq në Italia 1 në një episod të Matricole & Meteore dhe intervistohet në kuadër të programit E diel 5 nga Barbara d'Urso.

Në vitin 2021 ai kthehet në TV si konkurrent në një reality show: L'Isola dei Famosi .

Francesca Lodo në 2021 (konkurrente e Isola dei Famosi)

Jeta private dhe kuriozitetet

Me kalimin e viteve Francesca Lodo ka qenë fejuar me disa burra të famshëm; mes tyre popërfshijnë disa lojtarë. Ndër të dashurit dhe flirtet zyrtare të atribuar kujtojmë: Cristiano Zanetti, Stefano Mauri, Matteo Ferrari dhe Francesco Coco; por edhe Luigi Casadei, Alessandro di Pasquale dhe Gianluca Canizzaro.

Disa kuriozitete numerike për Françeskën:

Shiko gjithashtu: Gennaro Sangiuliano, biografia: historia, jeta private dhe kuriozitetet
  • ajo është 177 cm e gjatë;
  • matjet e saj janë 90-62-88;
  • ajo vesh 40 këpucë.

Glenn Norton

Glenn Norton është një shkrimtar me përvojë dhe një njohës i pasionuar i të gjitha gjërave që lidhen me biografinë, të famshmit, artin, kinemanë, ekonominë, letërsinë, modën, muzikën, politikën, fenë, shkencën, sportin, historinë, televizionin, njerëzit e famshëm, mitet dhe yjet. . Me një gamë eklektike interesash dhe një kuriozitet të pangopur, Glenn filloi udhëtimin e tij të shkrimit për të ndarë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë.Pasi kishte studiuar gazetari dhe komunikim, Glenn zhvilloi një sy të mprehtë për detaje dhe një aftësi për të treguar histori magjepsëse. Stili i tij i të shkruarit është i njohur për tonin e tij informues, por tërheqës, duke sjellë pa mundim jetën e figurave me ndikim dhe duke u thelluar në thellësi të temave të ndryshme intriguese. Nëpërmjet artikujve të tij të hulumtuar mirë, Glenn synon të argëtojë, edukojë dhe frymëzojë lexuesit për të eksploruar tapiceri të pasur të arritjeve njerëzore dhe fenomeneve kulturore.Si një kinefil i vetëshpallur dhe entuziast i letërsisë, Glenn ka një aftësi të çuditshme për të analizuar dhe kontekstualizuar ndikimin e artit në shoqëri. Ai eksploron ndërveprimin midis krijimtarisë, politikës dhe normave shoqërore, duke deshifruar se si këta elementë formojnë ndërgjegjen tonë kolektive. Analiza e tij kritike e filmave, librave dhe shprehjeve të tjera artistike u ofron lexuesve një këndvështrim të freskët dhe i fton ata të mendojnë më thellë për botën e artit.Shkrimi magjepsës i Glenn shtrihet përtejsferat e kulturës dhe çështjeve aktuale. Me një interes të madh në ekonomi, Glenn thellohet në funksionimin e brendshëm të sistemeve financiare dhe tendencave socio-ekonomike. Artikujt e tij zbërthejnë konceptet komplekse në pjesë të tretshme, duke i fuqizuar lexuesit të deshifrojnë forcat që formojnë ekonominë tonë globale.Me një oreks të gjerë për njohuri, fushat e ndryshme të ekspertizës së Glenn-it e bëjnë blogun e tij një destinacion të vetëm për këdo që kërkon njohuri të plota në një mori temash. Pavarësisht nëse është duke eksploruar jetët e të famshëmve ikonë, duke zbuluar misteret e miteve të lashta ose duke zbërthyer ndikimin e shkencës në jetën tonë të përditshme, Glenn Norton është shkrimtari juaj i preferuar, duke ju udhëhequr nëpër peizazhin e gjerë të historisë, kulturës dhe arritjeve njerëzore. .