Biografia e Claudia Schiffer

 Biografia e Claudia Schiffer

Glenn Norton

Biografia • Zbuluar në kopertina

E lindur në Rheinberg (Gjermani) më 25 gusht 1970, Claudia Schiffer është një nga modelet më të famshme dhe më të njohura të njëzet viteve të fundit. Eterja Claudia filloi të pozonte në moshën shtatëmbëdhjetëvjeçare për agjencinë e modelimit Metropolitan (sesioni i saj i parë fotografik ishte për një shtëpi të brendshmesh), por njerëzit e famshëm ranë mbi të si një përmbytje në vitin 1989 falë një reklame pikante për birrë "Guess".

Shiko gjithashtu: Bianca Berlinguer, biografi

Fytyra e saj fillon të qarkullojë në një mënyrë pothuajse obsesive midis një gazete dhe një tjetre, midis një reviste bukurie dhe një reviste mode, aq sa e famshmja "Elle" e përdor disa herë fytyrën e saj për imazhin e kopertinës. me rritje të ndjeshme të shitjeve.

Sigurisht, Claudia nuk e kufizoi veten të pozonte para kamerës, por ajo shkoi në pasarelë për stilistët kryesorë, duke përfshirë Valentino, Chanel dhe Versace. Kinemaja sapo kishte munguar kur, me përpikëri, shfaqet në derën e tij në formën e producentëve me propozime të ndryshme. Përpjekja është ta lansojë atë si Brigitte Bardot e re, edhe nëse krahasimi, sinqerisht, është në dëm të saj, veçanërisht përsa i përket personalitetit dhe karizmës.

Shiko gjithashtu: Biografia e Giacomo Leopardi

Në karrierën e saj, megjithatë, ajo është shfaqur në bukurinë e dymbëdhjetë filmave, nga "Richie Rich" (me Macaulay Culkin) te "Life without Dick".

Që nga viti 1990, modelja sinuoze ka publikuar kalendarin e saj (i cilimerr suksese të mëdha çdo vit); ai ka botuar gjithashtu dy libra dhe një videokasetë për kujdesin e trupit dhe fitnesin.

Pasi është shoqëruese e iluzionistit të famshëm David Copperfield, sot ajo punon shumë më pak, aq më tepër që sezoni i madh i supermodeleve ka përfunduar. Ai jeton midis Mynihut dhe Nju Jorkut.

Masjet e tij: 95-62-92, për 182 cm gjatësi dhe 58 kilogramë peshë.

Glenn Norton

Glenn Norton është një shkrimtar me përvojë dhe një njohës i pasionuar i të gjitha gjërave që lidhen me biografinë, të famshmit, artin, kinemanë, ekonominë, letërsinë, modën, muzikën, politikën, fenë, shkencën, sportin, historinë, televizionin, njerëzit e famshëm, mitet dhe yjet. . Me një gamë eklektike interesash dhe një kuriozitet të pangopur, Glenn filloi udhëtimin e tij të shkrimit për të ndarë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë.Pasi kishte studiuar gazetari dhe komunikim, Glenn zhvilloi një sy të mprehtë për detaje dhe një aftësi për të treguar histori magjepsëse. Stili i tij i të shkruarit është i njohur për tonin e tij informues, por tërheqës, duke sjellë pa mundim jetën e figurave me ndikim dhe duke u thelluar në thellësi të temave të ndryshme intriguese. Nëpërmjet artikujve të tij të hulumtuar mirë, Glenn synon të argëtojë, edukojë dhe frymëzojë lexuesit për të eksploruar tapiceri të pasur të arritjeve njerëzore dhe fenomeneve kulturore.Si një kinefil i vetëshpallur dhe entuziast i letërsisë, Glenn ka një aftësi të çuditshme për të analizuar dhe kontekstualizuar ndikimin e artit në shoqëri. Ai eksploron ndërveprimin midis krijimtarisë, politikës dhe normave shoqërore, duke deshifruar se si këta elementë formojnë ndërgjegjen tonë kolektive. Analiza e tij kritike e filmave, librave dhe shprehjeve të tjera artistike u ofron lexuesve një këndvështrim të freskët dhe i fton ata të mendojnë më thellë për botën e artit.Shkrimi magjepsës i Glenn shtrihet përtejsferat e kulturës dhe çështjeve aktuale. Me një interes të madh në ekonomi, Glenn thellohet në funksionimin e brendshëm të sistemeve financiare dhe tendencave socio-ekonomike. Artikujt e tij zbërthejnë konceptet komplekse në pjesë të tretshme, duke i fuqizuar lexuesit të deshifrojnë forcat që formojnë ekonominë tonë globale.Me një oreks të gjerë për njohuri, fushat e ndryshme të ekspertizës së Glenn-it e bëjnë blogun e tij një destinacion të vetëm për këdo që kërkon njohuri të plota në një mori temash. Pavarësisht nëse është duke eksploruar jetët e të famshëmve ikonë, duke zbuluar misteret e miteve të lashta ose duke zbërthyer ndikimin e shkencës në jetën tonë të përditshme, Glenn Norton është shkrimtari juaj i preferuar, duke ju udhëhequr nëpër peizazhin e gjerë të historisë, kulturës dhe arritjeve njerëzore. .