Diletta Leotta, biografi

 Diletta Leotta, biografi

Glenn Norton

Biografia

  • Diletta Leotta dhe karriera e saj televizive
  • Fotografitë e nxehta
  • Diletta Leotta, jeta private

Diletta Leotta ka lindur në Katania më 16 gusht 1991. Pas mbarimit të shkollës së mesme shkencore për gjuhësi, ajo u regjistrua në universitetin në fakultetin juridik (Luiss). Ndërkohë, ai nis një karrierë televizive. Prej pesë vitesh shfaqet si një "meteor" në parashikimin e motit të transmetuar në SkyTg24.

Diletta Leotta dhe karriera e saj televizive

Pas diplomimit ajo u thirr nga Sky Sport për të prezantuar lajmet sportive dhe specialet e kanalit kushtuar Serisë B, së bashku me Gianluca di Marzio.

Më pas Diletta Leotta bëhet fytyra e " Rds Academy ", një shfaqje talentesh kushtuar DJ-ve aspirantë të radios. Ajo është bërë shumë e njohur sidomos për fotot që publikon në Instagram dhe në rrjete të tjera sociale. Në ueb, ai mbledh qindra mijëra fansa dhe ndjekës.

Diletta Leotta

Shiko gjithashtu: Biografia e Adriano Olivetti

Fotot e nxehta

Në shtator 2016, pavarësisht vetes, ai u bë kryefjala për përhapjen e disa prej tij fotot të cilat e portretizojnë atë në qëndrime intime të hakuara nga celulari i saj.

Imazhet e nxehta janë përhapur në ueb dhe pasohen nga shfaqja e një videoje po aq të nxehtë që tregon skena të seksit të qartë në një banjë. Në fakt, vajza qëajo është përjetësuar duket vetëm nga pas dhe për këtë arsye nuk mund të shihet në fytyrë, edhe nëse mund të vërehen flokët e gjatë dhe bjonde, që të bëjnë të mendosh për të riun sicilian.

"Nuk i kisha pare prej vitesh: ishin ato foto qe i ben pa kuptim dhe mbase i fshin menjehere. As seksi nuk do ti quaja, ishin lozonjare, duke i pare isha edhe nje me pak turp. Kuptova qe ishin pjese e arkivit tim privat, nuk jam shume i njohur me keto gjera. Dikush duhet ti kete kerkuar me dashje duke me detyruar profilin ne iCloud."

Për këtë episod, Diletta Leotta depoziton një ankesë në Postën e Policisë dhe kërkon që të ndiqet penalisht kushdo përgjegjës për shpërndarjen dhe publikimin e fotove.

Në shkurt 2017 ai ishte i ftuar në skenën e Sanremo 2017 për të rritur ndërgjegjësimin e publikut për çështjen e privatësisë. Një vit më pas, ajo prezantoi finalen e Miss Italia 2018 në La7, e rrethuar nga Francesco Facchinetti.

Kthehet në Sanremo në vitin 2020 si një figurë femërore, mbi supin e dirigjentit Amadeus.

Diletta Leotta, jeta private

Diletta ka dy motra dhe një vëlla. Ajo ishte e fejuar me Matteo Mammì, menaxher i kanalit Sky Sport (dhe nipi i politikanit Oscar Mammì), me të cilin jetonte në Milano.

Në periudhën 2019-2020 ai pati një lidhje romantike me boksierin italian kampion tëbota Daniele Scardina , një vit më e re.

Diletta Leotta me Daniele Scardina

Shiko gjithashtu: Biografia e Cino Tortorella

Glenn Norton

Glenn Norton është një shkrimtar me përvojë dhe një njohës i pasionuar i të gjitha gjërave që lidhen me biografinë, të famshmit, artin, kinemanë, ekonominë, letërsinë, modën, muzikën, politikën, fenë, shkencën, sportin, historinë, televizionin, njerëzit e famshëm, mitet dhe yjet. . Me një gamë eklektike interesash dhe një kuriozitet të pangopur, Glenn filloi udhëtimin e tij të shkrimit për të ndarë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë.Pasi kishte studiuar gazetari dhe komunikim, Glenn zhvilloi një sy të mprehtë për detaje dhe një aftësi për të treguar histori magjepsëse. Stili i tij i të shkruarit është i njohur për tonin e tij informues, por tërheqës, duke sjellë pa mundim jetën e figurave me ndikim dhe duke u thelluar në thellësi të temave të ndryshme intriguese. Nëpërmjet artikujve të tij të hulumtuar mirë, Glenn synon të argëtojë, edukojë dhe frymëzojë lexuesit për të eksploruar tapiceri të pasur të arritjeve njerëzore dhe fenomeneve kulturore.Si një kinefil i vetëshpallur dhe entuziast i letërsisë, Glenn ka një aftësi të çuditshme për të analizuar dhe kontekstualizuar ndikimin e artit në shoqëri. Ai eksploron ndërveprimin midis krijimtarisë, politikës dhe normave shoqërore, duke deshifruar se si këta elementë formojnë ndërgjegjen tonë kolektive. Analiza e tij kritike e filmave, librave dhe shprehjeve të tjera artistike u ofron lexuesve një këndvështrim të freskët dhe i fton ata të mendojnë më thellë për botën e artit.Shkrimi magjepsës i Glenn shtrihet përtejsferat e kulturës dhe çështjeve aktuale. Me një interes të madh në ekonomi, Glenn thellohet në funksionimin e brendshëm të sistemeve financiare dhe tendencave socio-ekonomike. Artikujt e tij zbërthejnë konceptet komplekse në pjesë të tretshme, duke i fuqizuar lexuesit të deshifrojnë forcat që formojnë ekonominë tonë globale.Me një oreks të gjerë për njohuri, fushat e ndryshme të ekspertizës së Glenn-it e bëjnë blogun e tij një destinacion të vetëm për këdo që kërkon njohuri të plota në një mori temash. Pavarësisht nëse është duke eksploruar jetët e të famshëmve ikonë, duke zbuluar misteret e miteve të lashta ose duke zbërthyer ndikimin e shkencës në jetën tonë të përditshme, Glenn Norton është shkrimtari juaj i preferuar, duke ju udhëhequr nëpër peizazhin e gjerë të historisë, kulturës dhe arritjeve njerëzore. .