Mats Wilander életrajza

Glenn Norton

Tartalomjegyzék

Életrajz - Keresztek

Az 1964. augusztus 22-én a svédországi Växjóban született Mats Wilander az egyik legnagyobb bajnok, akit a tenisz valaha is látott. Ragyogó ifjúsági karrierje után (sikerei között szerepel az 1981-ben megnyert Roland Garros junior), dörgősen robbant be a "profik" közé, 1982-ben megnyerte a Roland Garrost, kiejtve többek között Ivan Lendlt, Clerc-et és Vilast. Mindössze 17 éves és 9 hónapos volt. svéd tenisz,aki Björn Borg árvájává vált, méltó örökösre talált.

Azóta Mats Wilander több mint hét éven át a világ tenisz elitjéhez tartozott, egyre nagyobb diadalokat aratva és egyre teljesebbé téve játékát. A kezdetben mindig is rendkívüli taktikai intelligenciával és félelmetes atlétikai és mentális állóképességgel rendelkező Mats mindenekelőtt egy nagyszerű hátvéd volt, a svéd iskola szerinti kétkezes fonákkal.Ahogy teltek az évek, úgy egészítette ki önmagát, széleskörű lehetőségekkel bővítve alaprepertoárját: elkezdte az egykezes, slashed backhandet lőni, korszerű szervát épített ki, javította röplabdajátékát, köszönhetően a sok párosversenynek is (1986-ban Joakim Nystrommal párosban megnyerte Wimbeldont). Így miután hosszú ideigaz "első ötben" (gyakran a 2. vagy 3. helyen), 1988-ban megtalálta az erőt, hogy felkapaszkodjon az utolsó lépcsőfokra, és Ivan Lendlt kiszorítva az első helyre üljön a világranglistán.

Ez alkalommal Wilander kijelentette: Ez volt a legintenzívebb meccs, amit valaha játszottam. Nem hiszem, hogy egyetlen pontot, egyetlen ütést sem játszottam anélkül, hogy ne lett volna mindig tisztán a fejemben a cél, amit kitűztem magam elé... mit kell tennem, hogy legyőzzem Ivánt. Nagyon sokat variáltam a játékomat, gyakran változtattam a labda sebességét és forgását, hogy az ellenfelemnek kevés ritmust adjak, és mindezt 5 percig kellett tennem...hosszú szettek. "

1979: megnyerte a 16 éven aluliak Európa-bajnokságát Båstadban és a 16 éven aluliak Orange Bowlját Miamiban, mindkét alkalommal a döntőben legyőzve a nála egy évvel idősebb Henri Leconte-ot.

1980: Megismételte sikerét a 16 éven aluliak nizzai Európa-bajnokságán, és Joakim Nystrommal együtt győzelmet szerzett Svédországnak a 18 éven aluliak Napfény Kupáján.

1981: Megnyerte a 18 éven aluliak Európa-bajnokságát Serramazzoniban, a döntőben Slav Zivojinovic ellen, és megnyerte a Roland Garros juniorversenyt is (az év egyetlen két 18 éven aluli versenyét). A profik között is elkezdte a pályafutását, Wimbledonban harmadik lett, és Bangkokban játszotta első Grand Prix-döntőjét.

1982: a Grand Slam történetének legfiatalabb győztese lett, a Roland Garroson diadalmaskodott, ahol többek között Lendlt, Gerulaitist, Clercet és a döntőben Vilast is legyőzte. Az év hátralévő részében továbbra is jól teljesített, további három Grand Prix-tornát nyert. Az év végén 7. volt az Atp ranglistán.

1983: Rendkívüli szezon. Visszatért a Roland Garros döntőjébe, ahol kikapott a helyi bálványtól, Yannick Noah-tól, negyeddöntős volt a US Openen, és megnyerte az Australian Opent, a Kooyong-i füvön, az elődöntőben John McEnroe-t, a döntőben pedig Ivan Lendlt verte. Összesen kilenc Grand Prix-tornát nyert: hatot salakon és egyet-egyet a többi felületen. Az év végén csak 4. volt az Atp. ranglistán, de 1. a világranglistán.A Davis-kupa döntőjébe vezette Svédországot, nyolcból nyolc egyesben győzött, de csapattársai nem engedték, hogy felemelje a salátástálat a Pat Cash vezette Ausztrália ellen.

Lásd még: Roald Dahl életrajza

1984: Párizsban elődöntős, New Yorkban ismét negyeddöntős, a szezon végén pedig ismét megnyeri az Australian Opent, a döntőben Kevin Curren ellen. Három Grand Prix-tornát nyer, és karizmatikus vezére Svédországnak, amely a Davis Kupában diadalmaskodik, a döntőben a McEnroe és Connors alkotta Egyesült Államok felett. Az év végén még mindig 4. az Atp ranglistán.

1985: Másodszor trónolt a Roland Garroson, ahol az elődöntőben McEnroe-t, a döntőben pedig Lendlt verte, akárcsak 1983-ban Melbourne-ben. A US Open elődöntőjében öt szettben kapott ki McEnroe-tól, Ausztráliában pedig a döntőig jutott, ahol Stefan Edbergtől kapott ki, akivel együtt ismét megnyerte a Davis Kupát Boris Becker Németországa ellen. Három Grand Prix-tornát nyert. 3. lett a 3.év végi Atp rangsor.

1986: Először hódítja el a 2. helyet az Atp ranglistán, Ivan Lendl mögött, bár az év végén még mindig 3. lesz. Grand Slam-versenyeken nem brillírozik, két Grand Prix-tornát nyer. Házasságkötésként a svéd Davis-döntőben Ausztráliában kikap, csapattársai, Edberg és Pernfors pedig kiütéses vereséget szenvednek.

1987: a Monte Carlo-Róma kettős megnyerése után a Roland Garroson döntőbe jutott, ahol Ivan Lendl ellen szoros vereséget szenvedett. Wimbledonban negyeddöntős volt, és először jutott döntőbe a US Openen, ahol ismét Lendl volt az, aki megállította őt a cél előtt, ahogyan a New York Mastersen is. Összesen ötször nyert ebben a szezonban, amihez még hozzá kell tenni a Davis Kupát, a harmadikat.Az év végén ismét a 3. helyen áll az Atp ranglistán.

1988: Az évet azzal kezdte, hogy harmadszor is megnyerte az Australian Opent, ezúttal cementen, a Flinders Parkban, egy Pat Cash elleni maratoni döntő után. Mats az egyetlen játékos a történelemben, aki füvön (kétszer) és cementen is megnyerte az ausztrál tornát. A Key Biscayne-i Lipton megnyerése után harmadszor is megnyerte a Roland Garrost, ahol a Roland Garroson is legyőzte a mezőnyt.Grand Slam-kísérlete már a wimbledoni negyeddöntőben meghiúsult Miloslav Mecirrel szemben. A US Open előestéjén a 2. helyen állt az Atp ranglistán, mindössze néhány ponttal lemaradva a három éve megszakítás nélkül uralkodó Ivan Lendl mögött. A közel öt órán át tartó fantasztikus döntőben a két férfi nemcsak a címért küzdött, hanem a címvédésért is.elsőség, és Mats volt az, aki győzedelmeskedett, egy igazi első számú játékos teljesítményét nyújtva. Nem sikerült megkoronáznia az Atp és a Grand Prix 1. helyével záruló szezonját a negyedik Davis-kupájával, a döntőben Németországnak búcsúzott. Hat teljes sikere volt.

1989: Az Australian Open második fordulójában kiesett, és január 30-án átadta az Atp ranglista első helyét Lendlnek. Meglehetősen rossz szezont produkált, és annak ellenére, hogy Párizsban és Wimbledonban is negyeddöntős volt, az év végén kiesett a legjobb tízből, és a 12. helyen végzett. A döntőben ismét kikapott Davistől a németek ellen.

1990: Jól indul, az Australian Openen elődöntőbe jut, ahol legyőzi Beckert. Rövid időre visszatér a top tízbe, de több tornát kihagy, hogy beteg édesapja közelében lehessen, aki májusban elhunyt. Csak a szezon végén tér vissza a helyes útra, Lyonban döntőt játszik, majd Itaparicában teljes győzelmet arat, pályafutása 33. győzelmét.

1991: Júniusig játszik, legjobb eredménye egy negyedik forduló az Australian Openen. 1991-ben megsérül Queen's-ben, és mivel a felépülési ideje elhúzódik, ideiglenesen felhagy a teniszezéssel.

1992: inaktív.

1993: Áprilisban Atlantában tért vissza a játékba, ahol egy kört passzolt. Ezután augusztusig szünetelt, majd a US Openen egy jó harmadik kört ért el.

1994: Visszatérve a pályára, az Australian Openen a negyedik fordulóig jutott, és számos más tisztességes eredményt ért el, például az elődöntőt Pinehurstben.

1995: Ez volt a legjobb éve, mióta visszatért a pályára. 45. helyen végzett az Atp ranglistán. Nyáron kiváló elődöntőket játszott a Canadian Openen, ahol Edberg, Ferreira és Kafelnikov ellen nyert, valamint New Havenben. Ezt megelőzően Liptonban a negyeddöntőig, Wimbledonban pedig a harmadik fordulóig jutott.

Lásd még: George Jung életrajza

1996: döntőt játszik Pinehurstben, ahol Meligeni legyőzi. Fokozatosan ritkítja szerepléseit a pályán. Ez az utolsó éve a profi teniszben.

Glenn Norton tapasztalt író és szenvedélyes ismerője mindennek, ami az életrajzhoz, hírességekhez, művészethez, mozihoz, gazdasághoz, irodalomhoz, divathoz, zenéhez, politikához, valláshoz, tudományhoz, sporthoz, történelemhez, televízióhoz, híres emberekhez, mítoszokhoz és sztárokhoz kapcsolódik. . Az érdeklődési körök széles körével és a kielégíthetetlen kíváncsisággal Glenn elindult írói útjára, hogy megossza tudását és meglátásait széles közönséggel.Újságírást és kommunikációt tanult, Glenn kifejlesztette a részleteket, és a magával ragadó történetmesélés képességét. Íróstílusa informatív, mégis megnyerő hangvételéről ismert, amely könnyedén eleveníti meg befolyásos alakok életét, és elmélyül a különféle érdekes témák mélységeibe. Jól kutatott cikkeivel Glenn célja, hogy szórakoztasson, oktasson és inspiráljon olvasóit az emberi teljesítmény és kulturális jelenségek gazdag kárpitjának felfedezésére.Önmagát filmművésznek és irodalomrajongónak valló Glennnek elképesztő képessége van a művészet társadalomra gyakorolt ​​hatásának elemzésére és kontextusba helyezésére. Feltárja a kreativitás, a politika és a társadalmi normák közötti kölcsönhatást, megfejtve, hogyan alakítják ezek az elemek kollektív tudatunkat. Filmek, könyvek és más művészeti kifejezések kritikai elemzése új perspektívát kínál az olvasóknak, és arra ösztönzi őket, hogy mélyebben gondolkodjanak a művészet világáról.Glenn lebilincselő írása túlmutat aa kultúra és az aktuális ügyek területei. A közgazdaságtan iránt érdeklődő Glenn a pénzügyi rendszerek belső működésében és a társadalmi-gazdasági trendekben mélyül el. Cikkei az összetett fogalmakat emészthető darabokra bontják, lehetővé téve az olvasók számára, hogy megfejtsék a globális gazdaságunkat formáló erőket.A széles körű tudás iránti étvágynak köszönhetően Glenn sokrétű szakterülete révén blogja egyablakos célpontja lehet mindazoknak, akik számtalan témába keresnek átfogó betekintést. Legyen szó ikonikus hírességek életének felfedezéséről, az ősi mítoszok titkainak feltárásáról vagy a tudomány mindennapi életünkre gyakorolt ​​hatásának boncolgatásáról, Glenn Norton az Ön kedvenc írója, aki végigkalauzol az emberi történelem, kultúra és eredmények hatalmas tájain. .