Біографія Матса Віландера

Glenn Norton

Біографія - Хрести

Матс Віландер народився у Векше (Швеція) 22 серпня 1964 року і є одним з найвидатніших чемпіонів, яких коли-небудь знав теніс. Після блискучої юнацької кар'єри (серед його успіхів - перемога на юніорському Ролан Гаррос у 1981 році), він блискавично вибухнув серед "профі", вигравши Ролан Гаррос у 1982 році, здолавши, серед інших, Івана Лендла, Клерка та Віласа. Йому було лише 17 років і 9 місяців. Шведський теніс,яка осиротіла після смерті Бйорна Борга, знайшла гідного спадкоємця.

З тих пір Матс Віландер вже більше семи років залишається в еліті світового тенісу, здобуваючи все нові перемоги і роблячи свою гру все більш досконалою. Спочатку Матс, який завжди володів неабияким тактичним інтелектом і приголомшливою спортивною і психічною витривалістю, був перш за все чудовим гравцем з бекхенду, з дворучним бекхендом за шведською школою.З роками він доповнював себе, додаючи до свого базового репертуару широкий спектр можливостей: почав виконувати різаний бекхенд однією рукою, створив сучасну подачу, покращив свою волейбольну гру, в тому числі завдяки численним парним турнірам, в яких він брав участь (у 1986 році в парі з Йоакімом Ністромом він виграв Вімбелдон).у "першій п'ятірці" (часто 2-й або 3-й), у 1988 році він знайшов у собі сили піднятися на останню сходинку і сісти на перше місце у світі, витіснивши Івана Лендла.

Дивіться також: Біографія Девіда Гільберта

З цього приводу Віландер заявив: Це був найнапруженіший матч, який я коли-небудь грав. Не думаю, що я зіграв жодного очка, навіть жодного удару, не маючи в голові чіткої мети, яку я поставив перед собою... що я повинен зробити, щоб перемогти Івана. Я так сильно варіював свою гру, часто змінював швидкість і обертання м'яча, щоб дати супернику мало ритму, і все це я повинен був робити протягом 5 геймів.довгі сети. "

1979: виграв чемпіонат Європи до 16 років у Бостаді та Orange Bowl до 16 років у Маямі, обігравши у фіналі Анрі Леконта, на рік старшого за нього, обидва рази.

1980: Він повторив свій успіх на чемпіонаті Європи до 16 років у Ніцці і разом з Йоакімом Ністромом приніс Швеції перемогу на Sunshine Cup до 18 років.

1981: Виграв чемпіонат Європи до 18 років у Серрамаццоні, у фіналі перемігши Славу Живойновіча, а також виграв юніорський Ролан Гаррос (єдині два турніри до 18 років, зіграні в цьому році). Він також почав пробиватися в професіонали, пройшовши третє коло на Вімблдоні, і зіграв свій перший фінал Гран-прі в Бангкоку.

1982: став наймолодшим переможцем в історії турнірів Великого шолома, тріумфувавши на Ролан Гаррос, де обіграв, серед інших, Лендла, Герулаїтіса, Клерка і, у фіналі, Віласа. Протягом решти року він продовжував добре виступати, вигравши ще три турніри Гран-прі. Наприкінці року він посів 7 місце в рейтингу АТР.

1983: Видатний сезон. У фіналі Ролан Гаррос, де він програв місцевому кумиру Янніку Ноа, він пройшов у чвертьфінал Відкритого чемпіонату США і виграв Відкритий чемпіонат Австралії, на траві в Койоні, перемігши Джона Макінроя в півфіналі та Івана Лендла у фіналі. Загалом він виграв дев'ять турнірів Великого шолома: шість на глині і по одному на інших покриттях. Наприкінці року він був лише 4-м у рейтингу АТР, але 1-м у рейтингу АТР.Він вивів Швецію до фіналу Кубка Девіса, вигравши вісім з восьми одиночних матчів, але його товариші по команді не дозволили йому підняти салатницю проти австралійця Пета Кеша.

1984: У Парижі він потрапляє до півфіналу, в Нью-Йорку - до чверті, а наприкінці сезону знову виграє Відкритий чемпіонат Австралії, у фіналі перемігши Кевіна Керрена. Він виграє три турніри Гран-прі і є харизматичним лідером Швеції, яка тріумфує в Кубку Девіса, у фіналі перемігши американців Макінроя і Коннорса. Наприкінці року він все ще посідає 4-е місце в рейтингу АТР.

1985: Вдруге опинився на троні Ролан Гаррос, де переміг Макінроя у півфіналі та Лендла у фіналі, як і в Мельбурні в 1983 р. Програв у півфіналі Відкритого чемпіонату США Макінрою у п'яти сетах і дійшов до фіналу в Австралії, де переміг Стефана Едберга, з яким знову виграв Кубок Девіса у німця Бориса Беккера. Виграв три турніри Великого шолома. Був 3-м на турнірірейтинг Atp за підсумками року.

Дивіться також: Пак Джімін: біографія вокаліста BTS

1986: Вперше посідає 2-е місце в рейтингу АТР, поступившись Івану Лендлу, хоча наприкінці року він все ще буде 3-м. Не блискуче виступаючи на турнірах Великого шолома, він виграє два турніри Гран-прі. Щоб одружитися, він не потрапляє на фінал шведського турніру Девіса в Австралії, а його товариші по команді Едберг і Пернфорс зазнають гучної поразки.

1987: після перемоги в подвійному турнірі Монте-Карло-Рим дійшов до фіналу Ролан Гаррос, де з мінімальним відривом програв Івану Лендлу. Був у чверті на Вімблдоні і, вперше, у фіналі Відкритого чемпіонату США, де знову Лендл зупинив його за крок до фінішу, як і на нью-йоркському Мастерсі. Загалом у цьому сезоні він виграв п'ять разів, до яких треба додати Кубок Девіса, його третійу легкому фіналі проти Індії. Наприкінці року він знову посідає 3-тє місце в рейтингу Atp.

1988: Він почав рік з третьої перемоги на Відкритому чемпіонаті Австралії, цього разу на цементному покритті у Фліндерс-парку, після марафонського фіналу з Петом Кешем. Матс - єдиний гравець в історії, який виграв австралійський турнір як на траві (двічі), так і на цементі. Після перемоги на Ліптоні в Кі-Біскейні, він також втретє виграв Ролан Гаррос, де розгромивЙого спроба виграти турнір Великого шолома була розбита вщент у чвертьфіналі Вімблдону від рук Мілослава Мечіра. Напередодні Відкритого чемпіонату США він посідав 2-е місце в рейтингу АТР, лише на кілька очок відстаючи від Івана Лендла, який беззмінно панував протягом трьох років. У фантастичному фіналі, що тривав майже п'ять годин, обидва чоловіки боролися не лише за титул, але й заВін не зміг увінчати свій сезон, який завершився 1-м місцем на турнірах АТР і Гран-прі, четвертим Кубком Девіса, програвши у фіналі Німеччині. Шість перемог були його повним успіхом.

1989: Вибув у другому колі Відкритого чемпіонату Австралії, 30 січня поступився Лендлу першою сходинкою в рейтингу АТР. Провів досить негативний сезон і, незважаючи на чвертьфінали в Парижі та Вімблдоні, наприкінці року випав з першої десятки, посівши 12-е місце. У фіналі знову програв Девісу, який переміг Німця.

1990: Починає добре, доходить до півфіналу Відкритого чемпіонату Австралії, де перемагає Беккера. Ненадовго повертається в першу десятку, пропускає кілька турнірів, щоб бути поруч з хворим батьком, який помре в травні. Повертається на траєкторію лише наприкінці сезону, з фіналом в Ліоні та повною перемогою в Ітапариці, 33-ю в кар'єрі.

1991: Грає до червня, його найкращий результат - четверте коло на Відкритому чемпіонаті Австралії. Травмується на Queen's і, оскільки його відновлення затягнулося, тимчасово залишає теніс.

1992: неактивний.

1993: Він повернувся до гри у квітні в Атланті, де пройшов один раунд. Потім він перервався до серпня і дійшов до третього кола на Відкритому чемпіонаті США.

1994: Повернувшись на корт, він дійшов до четвертого кола на Відкритому чемпіонаті Австралії і досягнув ще кількох пристойних результатів, таких як півфінал у Пайнхерсті.

1995: Це був його найкращий рік після повернення на корт. Він закінчив сезон на 45-му місці в рейтингу АТР. Влітку він провів чудові півфінали на Відкритому чемпіонаті Канади, де обіграв Едберга, Феррейру і Кафельникова, і в Нью-Хейвені. До цього він дійшов до чверті в Ліптоні і до третього кола на Вімблдоні.

1996: грає у фіналі в Пайнхерсті, де його перемагає Мелігені. Поступово він зменшує свої виступи на кортах. Це його останній рік у професійному тенісі.

Гленн Нортон — досвідчений письменник і пристрасний знавець усього, що стосується біографії, знаменитостей, мистецтва, кіно, економіки, літератури, моди, музики, політики, релігії, науки, спорту, історії, телебачення, відомих людей, міфів і зірок . Маючи еклектичний діапазон інтересів і невгамовну цікавість, Гленн розпочав свою письменницьку подорож, щоб поділитися своїми знаннями та ідеями з широкою аудиторією.Вивчаючи журналістику та комунікації, Гленн розвинув гостре око на деталі та вміння захоплююче оповідати. Його стиль написання відомий своїм інформативним, але захоплюючим тоном, який легко оживляє життя впливових діячів і заглиблюється в глибини різноманітних інтригуючих тем. Завдяки своїм добре дослідженим статтям Гленн прагне розважати, навчати та надихати читачів досліджувати багатий гобелен людських досягнень і культурних феноменів.Як самопроголошений кінофіл і ентузіаст літератури, Ґленн має дивовижну здатність аналізувати та контекстуалізувати вплив мистецтва на суспільство. Він досліджує взаємодію між творчістю, політикою та суспільними нормами, розшифровуючи, як ці елементи формують нашу колективну свідомість. Його критичний аналіз фільмів, книг та інших мистецьких проявів пропонує читачам новий погляд і запрошує їх глибше замислитися над світом мистецтва.Захоплюючий текст Гленна виходить за межісфери культури та поточних подій. Маючи великий інтерес до економіки, Гленн заглиблюється у внутрішню роботу фінансових систем і соціально-економічних тенденцій. Його статті розбивають складні концепції на легкозасвоювані частини, даючи читачам змогу розшифрувати сили, які формують нашу глобальну економіку.Завдяки широкому прагненню до знань різноманітні сфери знань Гленна роблять його блог єдиним місцем для тих, хто шукає всебічне розуміння безлічі тем. Незалежно від того, чи йдеться про життя відомих знаменитостей, розгадування таємниць стародавніх міфів чи аналіз впливу науки на наше повсякденне життя, Гленн Нортон — ваш улюблений письменник, який проведе вас крізь величезний ландшафт людської історії, культури та досягнень. .