Giacomo Agostini, biograafia

Glenn Norton

Biograafia - Legend sõidab kahel rattal

Tema isa soovis, et ta saaks raamatupidajaks, nii et kui Giacomo ütles talle, et ta tahaks mootorrattaga sõitma hakata, küsis ta nõu pere notarilt, kes, mõistes vääriti jalgrattasõidu ja mootorrattasõidu vahel, andis oma nõusoleku, põhjendades seda sellega, et natuke sportimist tuleks noorele poisile kindlasti kasuks.

Nii algas Giacomo Agostini, suurima meistri karjäär, mida kaherattaline maailm on kunagi tundnud (paljude arvates enne Valentino Rossi tulekut). Tema legendi profiil seisneb numbrites, mis, kui need kokku panna, on muljetavaldavad. 15 maailmameistritiitlit (7 350 ja 8 500 klassis), 122Grand Prix'de võidud (54 350-ndal, 68 500-ndal, lisaks 37 poodiumikohta), üle 300 üldvõidu, 18-kordne Itaalia meister (2 juuniorina).

Giacomo Agostini sündis 16. juunil 1942. aastal Brescia kliinikus, esimene kolmest õest-vennast, Loveres. Tema vanemad, Aurelio ja Maria Vittoria, elavad siiani selles Iseo järve kaldal asuvas võluvas külas, kus tema isa oli munitsipaalametnik ja omas turbasood, mille eest hoolitseb nüüd tema kuulus poeg.

Vaata ka: Fausto Zanardelli, elulugu, ajalugu, eraelu ja huvitavad faktid - Fausto Zanardelli kohta

Nagu kutsumusega sündinutel ikka, oli Giacomo kirg mootorrataste vastu ülevoolav ja ta hakkas sõitma Bianchi Aquilotto mopeediga, kui ta oli veidi rohkem kui laps. Kui ta sai 18-aastaseks, sai ta lõpuks oma isalt selle, mis oli siis koos Ducati 125-ga kõige sobivam mootorratas algajale, kes oli pühendunud võidusõidukarjäärile: Morini 175 Settebello, soliidneneljataktilised vardad ja rokkarid, mis on võimelised saavutama tippkiirust umbes 160 km/h.

Vaata ka: Michael Schumacheri elulugu

Üheksateistkümneaastaselt osales ta selle mootorrataga oma esimesel võistlusel, 1961. aasta Trento-Bondone ronimisvõistlusel, kus ta tuli teiseks. Alguses oli Agostini eriala just selline võidusõit, millele ta peagi vaheldus ringraja kiiruskatsetega, alati sama mootorratta peal, kuni ta pärast Morini märkamist sai ametliku auto juuresCesenatico ringkond.

1963. aastal lõpetas Agostini oma karjääri teise klassi sõitjana ametliku Morini 175-ga, võites kaheksa võidu ja kahe teise kohaga Itaalia mägede meistrivõistlused ning Itaalia juunioride kiirusklassi meistrivõistlused (taas 175-klassile), võites kõik programmis olevad võistlused. 1963. aasta pidi talle aga pakkuma veel suuremat rahuldust.

Ilma, et ta seda üldse ette kujutaks, kutsus Alfonso Morini Giacomo Agostini Tarquinio Provini toetuseks isegi 13. septembril Monzas toimuval Rahvuste Grand Prix'l, mis oli maailmameistrivõistluste eelviimane etapp, mille ühe silindriga Morini 250 näis võivat võita Honda meeskonna vastu, mida juhtis Rhodese Jim Redman.

Kuid kui Morini 250 oli piisavalt hea, et võita Itaalias, siis maailmameistrivõistlustel ei olnud see enam konkurentsivõimeline Jaapani masinate vastu. "Ago", nagu ta nüüd fännide poolt hüüdnimeks sai, lahkus Bolognese margist, et minna Cascina Costasse ja sõlmida leping MV-ga. See oli 1964; järgmisel aastal tegi ta debüüdi Jaapani tootja uue kaitsva tiiva all. Debüüt oli õnnelik, sestJuba hooaja esimesel võistlusel Modena rajal võitis ta: lõpuks võitis ta kõik Itaalia meistrivõistluste voorud.

Maailmameistrivõistlused on aga hoopis teine asi ja Ago peab leppima Mike Hailwodi jälgedes, kes hooaja lõpus vahetab Honda vastu.

1966. aastal leidis Agostini end võistlemas maailmameistrivõistlustel oma endise tiimikaaslase vastu: ta võitis kaks maailmameistritiitlit 350 cm3 klassis kuue inglise meistri vastu, kes seega võitis tiitli. Sel hetkel oli Ago kättemaksuhimu tohutu. Ta tõusis 500-ni ja võitis oma esimese tiitli, millega algas legend, mis hiljem laienes ka 350-klassile endale.

Agostini domineeris kahes valitsevas klassis vastuvaidlematult kuni 1972. aastani, mil Saarinen ja Yamaha jõudsid maailmameistrivõistluste areenile. Kuid sellega ei olnud asi veel lõppenud, Renzo Pasolini ronis ülespoole väärtusredelil ja püüdis Aermacchi - Harley Davidson 350 cc. ratsutades võistelda võrdselt Agostiniga, kes vahepeal valis neljasilindrilise Cascina Costa. Sel aastal õnnestus tal võita tiitel350, kuid edaspidi muutus võitmine üha raskemaks. 1973. aasta oli kõige problemaatilisem hooaeg, kuna mootorrataste puhul ei olnud võitu enam tagatud.

See oli 20. mail 1973, kui Renzo Pasolini ja Jarno Saarinen kaotasid Monzas oma elu, šokeerides kogu mootorrattamaailma. Agostini võitis sel kurblikul hetkel tagasi 350 klassi tiitli, Read aga parandas 500 klassis.Ta suudaks oma paremust kinnitada ka sarnase mootorratta puhul. Tema meistriks jääb Daytona, kus ta võidab Ameerika rajal. Aga ka Imola rajal veenab ta kõiki 200 miili pikkusel võistlusel.

Samal aastal võitis ta 350-ga maailmameistritiitli, samas kui 500-ga edestasid teda Read ja Bonera MV-ga. Lansivuori Yamaha läks ka maailmameistrivõistluste võidujooksus ettepoole.

1975. aastal jõudis maailma mootorratta tsirkusesse noor venezuelalane Jonny Cecotto, kes võitis maailmameistritiitli 350. 500. klassis õnnestus Giacomo Agostinil pärast meeldejäävaid lahinguid Readiga 33-aastaselt võita oma 15. ja viimane maailmameistritiitel.

Glenn Norton on kogenud kirjanik ja kirglik teadja kõigest, mis on seotud eluloo, kuulsuste, kunsti, kino, majanduse, kirjanduse, moe, muusika, poliitika, religiooni, teaduse, spordi, ajaloo, televisiooni, kuulsate inimeste, müütide ja tähtedega. . Eklektiliste huvide ja täitmatu uudishimuga Glenn alustas oma kirjutamise teekonda, et jagada oma teadmisi ja arusaamu laia publikuga.Olles õppinud ajakirjandust ja kommunikatsiooni, arenes Glennil terav pilk detailide suhtes ja oskus köitvalt jutustada. Tema kirjutamisstiil on tuntud oma informatiivse, kuid kaasahaarava tooni poolest, äratades pingevabalt mõjukate tegelaste elusid ja süüvides erinevate intrigeerivate teemade sügavustesse. Oma põhjalikult uuritud artiklite kaudu püüab Glenn meelt lahutada, harida ja inspireerida lugejaid uurima rikkalikku inimsaavutuste ja kultuurinähtuste gobelääni.Glennil on end kinefiiliks ja kirjanduse entusiastina nimetava imelik võime analüüsida ja kontekstualiseerida kunsti mõju ühiskonnale. Ta uurib loovuse, poliitika ja ühiskondlike normide koosmõju, dešifreerides, kuidas need elemendid meie kollektiivset teadvust kujundavad. Tema filmide, raamatute ja muude kunstiliste väljenduste kriitiline analüüs pakub lugejatele värsket vaatenurka ja kutsub kunstimaailma üle sügavamalt mõtlema.Glenni kütkestav kirjutis ulatub kaugemalekultuuri ja päevakajaliste asjadega. Glenn, kes tunneb suurt huvi majanduse vastu, süveneb finantssüsteemide sisemisse töösse ja sotsiaal-majanduslikesse suundumustesse. Tema artiklid jagavad keerulised mõisted seeditavateks tükkideks, andes lugejatele võimaluse lahti mõtestada jõud, mis kujundavad meie globaalset majandust.Laialdase teadmistehimuga Glenni mitmekülgsed eksperditeadmised teevad tema ajaveebi ühest kohast kõigile, kes otsivad põhjalikku ülevaadet paljudest teemadest. Olgu selleks siis ikooniliste kuulsuste elu uurimine, iidsete müütide saladuste lahtiharutamine või teaduse mõju lahkamine meie igapäevaelule – Glenn Norton on teie parim kirjanik, kes juhatab teid läbi inimkonna ajaloo, kultuuri ja saavutuste tohutu maastiku. .